Ryšius su Taivanu nutraukusiai Nauru Kinija siūlo ekonominę paramą

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) pirmadienį pasiūlė Nauru pagalbą vystymuisi ir kovai su klimato kaitai, praėjus porai mėnesių po to, kai ši mažytė pietinė Ramiojo vandenyno valstybė nutraukė diplomatinius ryšius su Taivanu.
Yin Bogu / ZUMAPRESS.com
Yin Bogu / ZUMAPRESS.com
Temos: 3 Kinija Taivanas Nauru

Nauru prezidentas Davidas Adeangas pirmadienį Pekine susitiko su Xi Jinpingu, atvykęs pirmojo valstybinio vizito į Kiniją po sausį priimto sprendimo nebepripažinti Taivano.

Kinija „be jokių politinių sąlygų suteiks pagalbą Nauru, kad ji galėtų įgyvendinti savo tvarų vystymąsi“, sakė Xi Jinpingas D. Adeangui, nurodoma valstybinio transliuotojo CCTV paskelbtame pranešime.

Kinijos lyderis gyrė salos diplomatinius pokyčius, nes jie, pasak jo, „atitinka bendrą istorijos tendenciją“.

Suduodamas smūgį savivaldžiam Taivanui vos kelios dienos po to, kai ten įvyko rinkimai, Nauru netikėtai paskelbė pripažįstantis demokratiją ne „kaip atskirą šalį“, o „kaip neatimamą Kinijos teritorijos dalį“.

12,5 tūkst. gyventojų turinti Nauru yra viena mažiausių pasaulio šalių.

Daugiau nei du dešimtmečius palaikiusi diplomatinius santykius su Taivanu, 2002 metų liepą Nauru pripažino Kiniją, bet 2005 metais grįžo prie Taibėjaus.

Kinija tvirtina, kad demokratinis Taivanas yra jos teritorijos dalis, ir yra sakiusi, kad neatmeta galimybės ją susigrąžinti, o prireikus – panaudoti jėgą.

Taivanas ir Kinija diplomatinėmis priemonėmis vilioja sąjungininkus Ramiojo vandenyno regione, siūlydamos dosnius pagalbos paketus ir paramą žemės ūkio ir švietimo plėtrai.

Xi Jinpingas pirmadienį pareiškė, kad Kinija „nori plėsti praktinį bendradarbiavimą su Nauru, įskaitant prekybą, investicijas ir infrastruktūros kūrimą“, ir pasiūlė padėti Ramiojo vandenyno salai kovoti su klimato kaita.

CCTV pranešė, kad abu valstybių vadovai pasirašė dvišalio bendradarbiavimo dokumentus, įskaitant dokumentą dėl „bendro „Juostos ir kelio iniciatyvos“ kūrimo“.

Šis plataus masto pasaulinis infrastruktūros projektas, kritikų teigimu, besivystančias šalis įklampina į skolas. Iniciatyvos šalininkai savo ruožtu tikina, kad ji padeda mažiau išsivysčiusioms šalims gauti išteklių ir užtikrinti ekonomikos augimą.

Pekinas nepalaiko diplomatinių santykių su šalimis, kurios pripažįsta Taivaną kaip suverenią valstybę, ir sveikino sausį priimtą Nauru sprendimą nusisukti nuo Taibėjaus.

Taivanas tada apkaltino Kiniją ekonominėmis paskatomis paveržus Nauru savo pusėn.

Šiuo metu Taivaną visiškai pripažįsta tik 12 šalių, įskaitant Vatikaną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis