„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
11 01 /12:39

Š. Korėjos ministrė Maskvoje: Pchenjanas palaikys Rusiją iki pergalės Ukrainoje

Šiaurės Korėja palaikys Rusiją iki jos pergalės Ukrainoje, penktadienį Maskvoje pareiškė Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministrė Choe Son Hui (Čvė Son Hui). Be to, ji prakalbo apie toliau didinsimus Šiaurės Korėjos branduolinius pajėgumus.
Choe Son Hui Maskvoje /  / AP
Choe Son Hui Maskvoje / / AP

Maskvoje penktadienį įvyko Sergejaus Lavrovo ir Choe Son Hui susitikimas, vyraujant nuogąstavimams, kad Pchenjano kariai bus panaudoti kare Ukrainoje.

„Kartojame, kad iki pat pergalės dienos visuomet tvirtai palaikysime savo Rusijos draugus“, – sakė Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministrė.

„Nė kiek neabejojame, kad išmintingai vadovaujant garbingajam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, Rusijos kariuomenė ir žmonės tikrai pasieks didžiulę pergalę savo šventoje kovoje ginant suverenias teises ir savo valstybės saugumą“, – pridūrė ji.

Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas po derybų su Šiaurės Korėjos atstove pareiškė, kad Maskvos ir Pchenjano kariuomenės ir specialiosios tarnybos palaiko „labai glaudžius ryšius“.

Šią vasarą Maskva su Pchenjanu pasirašė abipusės gynybos paktą.

„Tarp abiejų šalių kariuomenių ir specialiųjų tarnybų užmegzti labai glaudūs ryšiai“, – sakė S. Lavrovas po derybų su Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministre 

Jis pridūrė, kad „tai taip pat leis išspręsti svarbius mūsų ir jūsų piliečių saugumo tikslus“.

Jis sakė, kad Maskva yra „labai dėkinga mūsų draugams korėjiečiams už jų principingą poziciją dėl įvykių Ukrainoje“.

Nė vienas iš ministrų nepaminėjo Vakarų pranešimų apie Šiaurės Korėjos karių dislokavimą.

Ketvirtadienį JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) pareiškė, kad maždaug 8 tūkst. Šiaurės Korėjos karių buvo dislokuoti Rusijos Kursko srityje ir yra pasirengę artimiausiomis dienomis stoti į kovą su Ukrainos pajėgomis.

Pasak A. Blinkeno, šiuo metu Rusijos teritorijoje iš viso yra apie 10 tūkst. Pchenjano karių.

JAV valstybės sekretorius nurodė, kad Rusija apmokė Pchenjano karius pagrindinių artilerijos, dronų operacijų ir pėstininkų taktikų. Jis pažymėjo, kad tai rodo, jog Rusija šias pajėgas naudos operacijoms fronte.

„Jei šie kariai įsitrauktų į kovos ar kovinės paramos operacijas prieš Ukrainą, jie taptų teisėtais kariniais taikiniais“, – po JAV ir Pietų Korėjos derybų spaudos konferencijoje teigė jis.

Žada stiprinti branduolinius pajėgumus

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministrė Maskvoje taip pat sakė, kad Pchenjanas toliau stiprins savo branduolinį arsenalą.

„Dar kartą jus patikinu, kad mūsų šalis jokiu būdu nekeis savo branduolinių pajėgų stiprinimo kurso“, – teigė Choe Son Hui, kaltindamas Vakarus kuriant „pavojingą situaciją“ Korėjos pusiasalyje, kuri „bet kurią akimirką gali baigtis sprogimais“.

Pietų Korėjos ir Vakarų šalių pareigūnai išreiškė susirūpinimą, kad Rusija gali pasiūlyti technologijų, kurios galėtų padidinti Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų ir raketų programos keliamą grėsmę.

Maskva ir Pchenjanas miglotai atsakė į Pietų Korėjos ir Vakarų šalių pareiškimus apie Šiaurės Korėjos karių dislokavimą Rusijoje, pabrėždami, kad jų karinis bendradarbiavimas atitinka tarptautinę teisę, bet tiesiogiai nepripažindami Šiaurės Korėjos pajėgų buvimo Rusijoje.

JAV ir jų sąjungininkės taip pat kaltina Šiaurės Korėją tiekiant Rusijai milijonus raketų ir artilerijos sviedinių, kuriuos ji galėtų panaudoti savo kare prieš Ukrainą.

Pietų Korėjos gynybos ministras Kim Yong-hyunas (Kim Jonghjunas) ketvirtadienį pareiškė, kad Šiaurės Korėja į Rusiją išsiuntė daugiau kaip 1 tūkst. raketų ir milijonus šaudmenų.

Kinija ketvirtadienį pareiškė, kad yra susirūpinusi dėl padėties Korėjos pusiasalyje, Pchenjanui pranešus, jog išbandė vieną galingiausių savo raketų, kad sustiprintų savo branduolinio atgrasymo priemones.

Seulo kariškiai teigė, kad raketa nuskrido apie 1 tūkst. kilometrų.

Tuo metu Tokijas teigė, kad ICBM klasės raketa skrido ilgiau nei bet kuri kita anksčiau Šiaurės Korėjos bandyta raketa – ji ore buvo apie 86 minutes ir pasiekė 7 tūkst. km aukštį.

Seulas, Vašingtonas ir Tokijas – pagrindiniai regiono sąjungininkai – žada atsakyti į šį bandymą bendromis karinėmis pratybomis.

S. Lavrovas ir Šiaurės Korėjos ministrė anksčiau atidengė atminimo lentą, skirtą 1949 metais įvykusiam Šiaurės Korėjos lyderio Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) vizitui į SSRS atminti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs