Paklaustas, kada bus išsiųsti diplomatai, S.Lavrovas atsakė: „Absoliučiai. Labai greitai. Aš jums tai pažadu.“
JK nusprendė iš šalies išsiųsti rusų diplomatus po to, kai Solsberio mieste nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ buvo apnuodytas buvęs dvigubas agentas Sergejus Skripalis.
Šalies premjerė pirmadienį pareiškė, kad „labai tikėtina“, jog Maskva įsakė apnuodyti buvusį šnipą ir paskelbė ultimatumą iki trečiadienio pateikti įtikinamą įvykių versiją.
S.Lavrovas dar antradienį paskelbė, kad Maskva į JK ultimatumą neatsakys.
Ketvirtadienį buvo paskelbta, kad iš JK išsiunčiami 23 rusų diplomatai ir įšaldomi aukšto lygio kontaktai su Rusija.
„Absoliučiai neatsakingas atsakas“
„Britanijos pozicija mums atrodo neatsakinga ir diplomatinių santykių požiūriu, ir dėl galutinių realaus tyrimo ir realių žmonių, kurie už to stovėjo, (suradimo) tikslų bei interesų“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.
Pasak jo, V.Putinas tikriausiai pasirinks galimybę, „labiausiai atitinkančią Rusijos interesus“.
„Atsakomųjų žingsnių ilgai laukti nereikės; šiuos pasiūlymus suformuluos Užsienio reikalų ministerija ir kitos žinybos, bet galutinį sprendimą priims Rusijos Federacijos prezidentas“, – sakė D.Peskovas.
Jis pakartojo Maskvos poziciją, kad Britanijos kaltinimai yra nepagrįsti ir kad S.Skripalio užpuolimas turi „visus provokacijos požymius“.
„Šie kaltinimai niekuo nepagrįsti ir buvo reiškiami (dar) prieš tai, kai galėjo pasirodyti kokia nors informacija apie panaudotą medžiagą“, – sakė D.Peskovas.
Jis pareiškė, kad Britanija tokiu būdu „pažeidė tarptautinę teisę“. „Šis Didžiosios Britanijos pažeidimas akivaizdus, todėl mes, žinoma, sunerimę dėl susidariusios padėties, bet kantriai kalbėsime ir nuosekliai aiškinsime ... savo poziciją: Rusija niekaip nesusijusi su incidentu, įvykusiu su Skripaliu Solsberyje“, – pridūrė D.Peskovas.