„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 03 19 /11:36

S.Suluhu Hassan tapo pirmąja moterimi, užėmusia Tanzanijos prezidento postą

Samia Suluhu Hassan penktadienį buvo prisaikdinta Tanzanijos prezidente ir tapo pirmąja moterimi, užėmusia šį postą.
Samia Suluhu Hassan
Samia Suluhu Hassan / „Scanpix“/AP nuotr.

Prezidento postą ji perėmė po netikėtos Johno Magufuli mirties.

„Aš, Samia Suluhu Hassan, pažadu būti sąžininga, paklusti ir saugoti Tanzanijos konstituciją“, – per ceremoniją Dar es Salame sakė juodu kostiumėliu vilkėjusi ir raudona skara apsigobusi 61 metų S.S.Hassan.

J.Magufuli mirė trečiadienį Dar es Salamo ligoninėje nuo širdies ligos, vadinamos lėtiniu prieširdžių virpėjimu, kuris pasireiškia nereguliariu ir labai greitu širdies plakimu, sakė jo viceprezidentės pareigas ėjusi S.S.Hassan.

Tačiau opozicijos lyderis Tundu Lissu, remdamasis neįvardytais šaltiniais, pareiškė, kad prezidentas susirgo koronavirusine infekcija COVID-19, dėl kurios paūmėjo jo gretutinės lėtinės ligos. Gauti šios informacijos patvirtinimą iš nepriklausomų šaltinių nepavyko.

Pagal konstituciją, S.S.Hassan dirbs likusią J.Magufuli antros penkerių metų kadencijos dalį. Kadencija turi baigtis 2025 metais.

S.S. \Hassan yra viena iš vos dviejų šiuo metu Afrikos valstybių vadovų postuose dirbančių moterų. Kita yra Etiopijos prezidentė Sahle-Work Zewde, bet jos vaidmuo yra didele dalimi reprezentacinis.

Iš pusiau autonominės Zanzibaro salos kilusi S.S.Hassan per 20 metų trukusią politinę karjerą pakilo nuo posto vietos administracijoje iki darbo Nacionalinėje Asamblėjoje.

Įtakinga valdančiosios partijos „Chama Cha Mapinduzi“ (CCM) narė S.S.Hassan per 2015 metų prezidento rinkimų kampaniją buvo paskirta J.Magufuli kandidate į viceprezidentus.

Ji privalo konsultuotis su partija dėl naujo viceprezidento paskyrimo. Analitikai sako, kad S.S.Hassan gali jausti įtakingų J.Magufuli sąjungininkų, dominuojančių žvalgybos ir kitose svarbiose srityse, spaudimą.

Iki pastarojo meto S.S.Hassan buvo beveik nežinoma už Tanzanijos ribų. Tai pasikeitė jai trečiadienio vakarą pasirodžius per valstybinę televiziją ir pranešus, kad 61 metų J.Magufuli, kuris tris savaites paslaptingai buvo dingęs iš viešumos, mirė dėl širdies ligos.

Klausimų dėl tikrosios J.Magufuli mirties priežasties išlieka; sklando gandai, kad jis sirgo COVID-19 ar siekė gydymo užsienyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“