„Šiandien, kai mūsų piliečiams sunku, mes tiesiog neturime kitos alternatyvos dialogui ir dabar laikas, kai turime susėsti ir drauge apsvarstyti visus reikalus“, – sakė M.Saakašvikis penktadienį Tbilisyje.
„Aš noriu pasakyti susirinkusiems aikštėje žmonėms, kad visus jų lūkesčius dėl ekonominių ir socialinių problemų aš imu giliai į širdį“, – sakė M.Saakašvilis.
Jis mano, kad lengviausia „būti kategoriškam ir atsisakyti dialogo“.
Ne mažiau kaip 60 tūkst. protestuotojų ketvirtadienį susirinko prie Gruzijos parlamento, reikalaudami, kad M.Saakašvilis pasitrauktų iš šalies vadovo posto.
Mitingo dalyviai nusiuntė prezidentui kreipimąsi, kuriuo pareikalavo pasitraukti iš šalies vadovo posto iki penktadienio 16 valandos.
„Jeigu M.Saakašvilis neįvykdys žmonių reikalavimo, opozicija paskelbs savo veiksmų planą, kaip privers jį pasitraukti iš prezidento posto“, – sakė žurnalistams vienas opozicijos lyderių Levanas Gačečiladzė.
Kritikai 41 metų M.Saakašvilį kaltina pralaimėjus pernai karą su Rusija, per kurį Rusijos kariuomenė vos neatėjo iki Tbilisio ir įsitvirtino nepriklausomybę nuo Gruzijos paskelbusiose separatistinėse Abchazijos ir Pietų Osetijos respublikose.
„Mes neturime kitos išeities, kaip stovėti čia iki galo, kol Gruzijos politikos Judas atsistatydins“, – sakė susirinkusiesiems L.Gačečiladzė, pralaimėjęs prezidento rinkimus M.Saakašviliui 2008 metų sausį.
Mitinge priimtame kreipimesi į M.Saakašvilį sakoma: „Tai paskutinė galimybė valdžiai pakilti aukščiau už asmeninius interesus ir pasirinkti valstybinį požiūrį į tai, kaip įveikti šią itin didelę krizę.“
Vis dėlto analitikai abejoja, ar sugebės opozicija priversti vis dar populiarų penkių milijonų gyventojų šalyje prezidentą palikti kėdę.
M.Saakašvilis atėjo į valdžią per vadinamąją rožių revoliuciją, kai pasipiktinusi parlamento rinkimų rezultatų klastojimu liaudis nuvertė prezidentą Eduardą Ševardnadzę.
Provakarietiškas politikas įvykdė kelias ekonomikos reformas, bet jo populiarumas ėmė tirpti ir jau 2007 metų lapkritį policija ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis išvaikė daugiatūkstantinį jo priešininkų mitingą sostinėje.
Prezidentas trumpam paskelbė nepaprastąją padėtį ir sustabdė opozicinės televizijos transliaciją, už tai susilaukdamas sąjungininkų Vakaruose kritikos.
Maždaug dešimties opozicijos partijų lyderiai apkaltino M.Saakašvilį „išdavus demokratiją“ ir „uzurpavus valdžią“.
Opozicijos lyderiai žada protestuoti nepažeisdami įstatymų.
„Mūsų reikalavimas yra liaudies valia. Mes ketiname veikti tik pagal įstatymus, laikydamiesi Konstitucijos ir taikiai“, – ketvirtadienį sakė Iraklis Alasanija, karo dienomis gynęs Gruzijos poziciją kaip nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose.
Analitikai mano, kad jis bus vienas galimų favoritų per kitus prezidento rinkimus.