Suprasti akimirksniu
- Ketvirtadienį Sakartvelo premjeras Iraklis Kobachidzė pareiškė, kad Tbilisis stabdo derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą.
- Tą patį vakarą prasidėję protestai įtraukė dešimtis tūkstančių kartvelų didžiuosiuose šalies miestuose. Skelbiama, kad 224 protestuotojai buvo sulaikyti, virš 40 jų hospitalizuoti.
- Protestuotojus palaikanti prezidentė Salomė Zurabišvili nurodė, kad nesitrauks iš pareigų, kol šalies nevaldys demokratiškai išrinktas parlamentas.
- Iš pareigų pasitraukė penki Sakartvelo ambasadoriai Europos šalyse ir Jungtinėse Valstijose, tarp jų ir Lietuvoje.
- Lietuva, Latvija ir Estija pradėjo taikyti sankcijas Sakartvelo pareigūnams.
- Sakartvelo pamokos: kaip Rusijai priešiška šalis atsidūrė jos glėbyje ir ar tai galėtų pasikartoti Lietuvoje?
Nuo ketvirtadienio įtemptose demonstracijose prieš valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ sprendimą sustabdyti derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą dalyvavo dešimtys tūkstančių Sakartvelo gyventojų: mojuodami nacionaline vėliava, mėtydami fejerverkus ir konfliktuodami su policija, jie užėmė istorinį sostinės Rustavelio prospektą.
Šis sprendimas, kurį opozicija laiko dar vienu valdančiosios partijos pasidavimo Rusijos įtakai ženklu, priimtas praėjus keliems mėnesiams po to, kai šalies parlamentas priėmė „užsienio agentų įstatymą“, kuris, kritikų teigimu, atspindi Rusijos įstatymą, naudojamą nepriklausomai žiniasklaidai ir stebėsenos grupėms slopinti bei disidentams persekioti.
Socialiniuose tinkluose publikuotuose vaizdo įrašuose matyti, kaip riaušių policija praėjusią savaitę Tbilisyje į protestuotojus šaudė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankomis.
Parlamente kilo gaisras po to, kai į jo pastatą buvo mėtomi „uždegti daiktai“, anksčiau pranešė Sakartvelo vidaus reikalų ministerija , kaltindama protestuotojus „masiniu viešosios tvarkos pažeidimu“ ir teigdama, kad mažiausiai 42 ministerijos darbuotojai buvo nuvežti į gydymo įstaigas su sužalojimais.