2022 metais ES atidėjo Tbilisio paraišką dėl narystės, teigdama, kad Tbilisis, prieš pradėdamas dalyvauti oficialiame narystės procese, turi vykdyti reformas. Kandidadačių statusas tuomet buvo suteiktas Ukrainai ir Moldovai. Sakartvelas gi buvo paragintas įgyvendinti teismų ir rinkimų sistemų reformas, siekti pažangos žiniasklaidos laisvės srityje ir apriboti oligarchų galias.
„Mums tebereikia nemažai padaryti“, – pareiškė žurnalistams Sakartvelo užsienio reikalų ministras Ilja Darčiašvilis.
„Visi mes esame labai motyvuoti, visi mes siekiame įvykdyti įsipareigojimus“, kad galėtume gauti šalies kandidatės statusą, ir žadame daryti „daugiau ir veikti sparčiau“, pridūrė jis.
Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna po susitikimo su I.Darčiašviliu paragino Sakartvelą pasinaudoti „istorine galimybe“ ir įvykdyti Briuselio nustatytas 12 rekomendacijų.
Be kita ko, reikia įgyvendinti „drąsias reformas, kad būtų užtikrintas teismų nepriklausomumas ir nešališkumas, kad institucijos būtų apsaugotos nuo privačių interesų įtakos, kad būtų užtikrinta spaudos laisvė ir pliuralizmas“, pareiškė ji žurnalistams.
I.Darčiašvilis savo ruožtu pareiškė, kad „didžiulė dalis“ rekomendacijų jau buvo įgyvendinta.
Visgi C.Colonna įspėjo, kad tebereikia „padaryti daug darbų“.
Europos Vadovų Taryba Sakartvelo pažangą įgyvendinant reformų programą įvertins vėliau šiais metais.