Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti
12 04 /12:19

Sakartvelo užsienio reikalų ministerija iškvietė Baltijos šalių ambasadorius

Sakartvelo užsienio reikalų ministerija antradienį iškvietė Lietuvos ir Estijos ambasadorius Darių Vitkauską ir Marge Mardisalu-Kahar (Margę Mardisalu-Kahar), taip pat Latvijos ambasados reikalų patikėtinę Lolitą Lenkevičą, kad išreikštų susirūpinimą dėl Baltijos valstybių pastarojo meto pareiškimų, susijusių su sankcijų paskelbimu Sakartvelo vyriausybės ir teisėsaugos pareigūnams.
GIORGI ARJEVANIDZE / AFP
GIORGI ARJEVANIDZE / AFP

Apie tai pranešė estų laikraštis „Postimees“.

Sakartvelo URM pabrėžė, kad tokie veiksmai neatitinka partnerystės tarp šalių gairių, nurodoma pranešime spaudai, paskelbtame ministerijos interneto svetainėje.

„Buvo pabrėžta, kad Sakartvelas lieka įsipareigojęs tarptautinėms normoms ir kad Sakartvelo valdžia veikia pagal konstituciją bei tarptautinius standartus siekdama užtikrinti šalyje viešąją tvarką ir saugumą. Tai apima teisėsaugos agentūrų (darbą) užtikrinant taikią protesto raišką ir reaguojant į teisės normų dėl protesto raiškos pažeidimus“, – sakoma pranešime.

Lietuvos ambasada patvirtino, kad D. Vitkauskas buvo iškviestas į Sakartvelo URM, išsakė Vilniaus poziciją.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija situacijos plačiau nekomentavo.

Sakartvelas taip pat pažymėjo, kad jam atrodo nepriimtini pareiškimai, kuriais „siekiama paveikti suverenios valstybės institucijų darbą“, ir kad tai laikoma kišimusi į šalies vidaus reikalus.

Pakartota, kad Sakartvelo vyriausybės sprendimas iki 2028 metų pabaigos neįtraukti stojimo į Europos Sąjungą (ES) derybų klausimo į santykių su Bendrija darbotvarkę nereiškia Sakartvelo europinės integracijos proceso sustabdymo. 

„Sakartvelo vyriausybė ir toliau tvirtai vykdys Sakartvelo konstitucijos apibrėžtus prioritetinius dalykus ir negrįžtamą europinės integracijos procesą remdamasi Asociacijos susitarimu, – sakoma pranešime. – Tai užtikrins geresnį pasirengimą sparčioms deryboms dėl stojimo į ES.“

„Todėl pareiškimai, kad Sakartvelo vyriausybė sustabdė derybas su ES, yra neteisingi. Susitikimo metu Sakartvelo užsienio reikalų ministerija išreiškė viltį, kad šalys sugrįš prie tradicinių draugiškų santykių (...) ir kad bendradarbiavimas bus grindžiamas abipuse pagarba“, – nurodė URM.

Po ginčijamų spalį vykusių rinkimų Sakartvele kilo politinė krizė, o pastarosiomis dienomis į gatves išėjo dešimtys tūkstančių proeuropietiškų protestuotojų, nusiteikusių prieš valdančiąją partiją „Sakartvelo svajonė“.

Antradienį šalyje šeštą dieną iš eilės vyko masiniai protestai. Jie kilo po to, kai praėjusią savaitę ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė paskelbė, kad vyriausybė atidės derybas dėl stojimo į ES iki 2028 metų pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas