Protesto akcija surengta trečiadienį, vis didėjant susirūpinimui dėl Izraelio oro antskrydžių Rafoje ir įtariamų žmogaus teisių pažeidimų prieš palestiniečius.
Teigiama, kad protestą organizavo organizacija „Harvard Out of Occupied Palestine“, jame dalyvavo studentai iš įvairių studentų miestelio grupių, raginančių nustoti remti Izraelį.
„Esame čia, kad išreikštume paramą Gazos gyventojams ir pareikalautume, kad mūsų universitetas užimtų poziciją prieš besitęsiantį smurtą ir neteisybę“, – kreipdamasi į minią sakė Sarah, organizacijos „Harvard Out of Occupied Palestine“ narė.
Anksčiau daugiau nei 30 Harvardo studentų surengė 12 valandų bado streiką, taip solidarizuodamiesi su Palestiną remiančiais Brauno universiteto studentais. Brauno studentai aštuonias dienas badavo, spausdami Brauno korporaciją atsisakyti Izraelio akcijų.
Nepaisant bendrų pastangų, Brauno universiteto prezidentas atsisakė patenkinti jų reikalavimus, todėl 2024 m. vasario 9 d. Harvardo ir Brauno studentų bado streikai baigėsi.
Po spalio 7 d. teroristinių išpuolių prieš Izraelį Harvarde kilo propalestinietiškų protestų ir aktyvizmo banga.
Studentai, dėstytojai ir bendruomenės nariai sprendžia sudėtingas Izraelio ir Palestinos konflikto problemas ir jų pasekmes studentų miestelyje. Situacijai tebesitęsiant, Harvardo studentai ir toliau yra pasiryžę pasisakyti už skaidrumą, nusišalinimą ir solidarumą su Gazos gyventojais.
Galimi Izraelio kariniai veiksmai Rafos mieste neramina ne tik Harvardo studentus.
Planuojamas Izraelio kariuomenės veržimasis į Gazos Ruožo pietuose esančią Rafą, paskutinį pabėgėlių bastioną, kur glaudžiasi daugiau kaip milijonas palestiniečių, galėtų nulemti skerdynes, antradienį įspėjo Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovas Martinas Griffithsas.
„Tarptautinė bendrija įspėja dėl pavojingų bet kokios sausumos invazijos į Rafą pasekmių. Izraelio vyriausybė nebegali ignoruoti šių įspėjimų“, – sakoma M.Griffithso pareiškime.
„Karinės operacijos Rafoje galėtų nulemti skerdynes Gazos [Ruože]", – pabrėžė tarnybos vadovas.