Nuosprendis priimtas byloje, kurioje buvusi lyderė kaltinta iš buvusio Jangono vyriausiojo ministro paėmusi 600 tūkst. dolerių (per 560 tūkst. eurų) kyšį grynaisiais ir aukso luitais.
76 metų Nobelio premijos laureatė yra sulaikyta nuo praėjusių metų vasario, kai per karinį perversmą buvo nušalinta jos civilinė vyriausybė ir nutrauktas trumpas šios Pietryčių Azijos valstybės demokratijos laikotarpis.
Vėliau Aung San Su Kyi buvo apkaltinta įvairiais nusikaltimais, įskaitant tarnybinių paslapčių įstatymo pažeidimą, korupciją ir rinkimų rezultatų klastojimą. Jai gresia daugiau kaip 150 metų įkalinimo bausmės, jei ji bus pripažinta kalta dėl visų šių kaltinimų.
Aung San Suu Kyi jau anksčiau buvo skirti šešeri įkalinimo metai už telekomunikacijų įstatymo pažeidimus, kurstymą protestuoti prieš kariuomenę ir COVID-19 taisyklių pažeidimą. Vis tik ji toliau laikoma namų arešto sąlygomis, kol baigsis visų bylų nagrinėjimas.
Žurnalistams uždrausta dalyvauti specialiojo teismo posėdžiuose kariuomenės pastatytoje sostinėje Neipide, o Aung San Suu Kyi advokatams neleidžiama bendrauti su žiniasklaida.
Aung San Suu Kyi iš viso pareikšta 10 kaltinimų korupcija; už kiekvieną iš jų numatyta maksimali 15 metų laisvės atėmimo bausmė.
Aung San Su Kyi taip pat teisiama dėl valstybės paslapčių įstatymo pažeidimo. Šioje byloje figūruoja sulaikytas australų mokslininkas Seanas Turnellas.
Vietos stebėjimo grupės duomenimis, nuo perversmo dienos susidorojimo su disidentais kampanija pareikalavo daugiau kaip 1 700 gyvybių. Dar daugiau kaip 13 tūkst. asmenų buvo sulaikyti.