Daugelis dalyvių buvo apsirengę žaliais ir geltonais drabužiais, taip išreikšdami siekį, jų teigimu, susigrąžinti politinės dešinės politikų pasisavintas Brazilijos vėliavos spalvas.
Masyvi vaivorykštės vėliava uždengė San Paulo meno muziejaus fasadą ir pasitiko „Pride“ eitynių dalyvius, skambant muzikai, žvilgant ekstravagantiškiems kostiumams, o plakatams skelbiant: „Visos meilės formos, visos gyvenimo formos.“
Vienam iš geltonai ir žaliai pasipuošusių dalyvių, Eugenio dos Santosui (Euženiju dus Santusui), dalyvavimas šiame renginyje – viename didžiausių pasaulyje – yra „kova už matomumą, prieš smurtą, pareiškimas, kad mes egzistuojame ir esame piliečiai su visomis teisėmis ir pareigomis“.
„Šią popietę žygiuosime atsiimti savo vėliavos ir parodyti, kad Brazilija bus geresnė“, – džiūgaujančiai šventės dalyvių miniai sakė Erika Hilton, kuri 2022 metais tapo viena iš dviejų atvirai translyčių asmenų, išrinktų į Brazilijos kongresą.
Brazilijos asociacijos ABGLT duomenimis, beveik 20 mln. brazilų, tai yra apie 10 proc. gyventojų, save laiko LGBTIQ bendruomenės dalimi.
Eitynių dalyviai ragino kandidatus, dalyvausiančius spalį vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, atkreipti dėmesį į šios bendruomenės problemas.
Eitynės įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai kraštutinių dešiniųjų ir evangelikų partijoms Kongrese pavyko priimti draudimą naudoti valstybės lėšas „tradicinės šeimos“ vertybėms prieštaraujančioms priemonėms, tokioms kaip abortai ar lyties keitimo operacijos nepilnamečiams, propaguoti ar finansuoti.
Nuo 2019 metų pagal Brazilijos įstatymus baudžiama už homofobinius nusikaltimus, tačiau išpuolių prieš homoseksualius ir translyčius asmenis užregistruojama kasdien.
Teisių grupės teigia, kad 2023-iaisiais šalyje buvo nužudyti 145 translyčiai asmenys.