Karaliaus lėktuvas nusileido netoli Raudonosios jūros esančiame Džidos mieste. Čia taip pat susitiks Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Kuveito vadovai.
Derybos vyks Jordaniją supurčius masiniams protestams, nukreiptiems prieš valdžios planuojamą taupymo politiką.
Saudo Arabijos karalius Salmanas paragino Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Kuveito lyderius susitikti, o tai paskatino spėjimus, kad šios šalys Jordanijai gali skirti pagalbos paketą.
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini sekmadienį paskelbė apie 20 mln. eurų pagalbą Jordanijai.
Amanui sunkiai sekasi pažaboti valstybės skolą. Užpernai Tarptautinis valiutos fondas suteikė Jordanijai 723 mln. JAV dolerių paskolą.
Valdžios priimtos taupymo priemonės Jordanijoje padidino būtino vartojimo prekių kainas. Šios priežastys ir valdančiųjų pareigūnų pasiūlytas mokesčių padidinimas šalyje iššaukė didžiulius protestus, privertusius atsistatydinti premjerą Hani al Mulki.
Jordanijos valdžia ketvirtadienį pranešė atsiėmusi pasiūlymus dėl mokesčių didinimo, bet ji vis dar susiduria su milžinišku iššūkiu balansuoti tarp siekio išlaikyti pasitikėjimą visuomenėje ir noro sumažinti šalies finansinę naštą.
Amanas dėl prastos ekonomikos padėties kaltina nestabilią situaciją Artimuosiuose Rytuose ir prisiimtą naštą dėl iš Sirijos atvykusių šimtų tūkstančių pabėgėlių.
Saudo Arabija ir Jungtinės Valstijos yra pagrindinės Jordanijos ekonomikos donorės.