Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Saudo Arabijos mokyklai smogė husių paleistas užminuotas dronas

Jemeno husių sukilėlių paleistas sprogmenų prikrautas dronas sekmadienį įsirėžė į vieną Saudo Arabijos mokyklą, pranešė valstybinė žiniasklaida, nepaisant intensyvėjančių diplomatinių pastangų įtikinti konflikto šalis paskelbti paliaubas.
Saudo Arabija
Saudo Arabija / 123RF.com nuotr.

Kaip remdamasi civilinės gynybos institucijomis informavo valstybinė naujienų agentūra SPA, po atakos pietinėje Asyro provincijoje jokių pranešimų apie sužeistuosius nebuvo gauta.

SPA paskelbtose nuotraukose matyti apgadintas pastato stogas, taip pat nuolaužos, panašios į subyrėjusios bepilotės skraidyklės dalis.

Apie išpuolį pranešta trys dienos po to, kai Saudo Arabijos vadovaujama koalicija, kovojanti su Irano remiamais sukilėliais, pareiškė nutraukusi puolamuosius veiksmus Jemene, siekdama sudaryti sąlygas taikiai sureguliuoti konfliktą.

Deeskalacijos tikslas yra „paruošti politinę dirvą taikos procesui Jemene“, ketvirtadienį Saudo Arabijos valstybinei televizijai sakė koalicijos atstovas Turki al Maliki.

Tačiau Jemeno valstybinė žiniasklaida netrukus pranešė, kad per atakas šiauriniame Maribo mieste mažiausiai aštuoni taikūs gyventojai žuvo, o dar 27 buvo sužeisti.

Husiai jau kelis mėnesius mėgina užimti Maribą ir jį supančius naftos telkinius – paskutinį svarbų vyriausybės kontroliuojamą anklavą šiaurėje šalies dalyje.

Anot šaltinių sukilėlių pajėgose, anksčiau šį mėnesį Omano pareigūnai lankėsi Sanoje ir bandė įtikinti husius paskelbti paliaubas.

Pastangos pasiekti taiką Jemene dedamos, Saudo Arabijai ir jos varžovui regione Iranui balandį atnaujinus derybas ir surengus pirmą aukšto lygio susitikimą nuo 2016 metų, kai Rijadas nutraukė diplomatinius ryšius su Teheranu.

Saudo Arabija vadovauja karinei koalicijai, 2015 metais įsivėlusiai į Jemeno konfliktą, siekdama paremti tarptautinės bendruomenės pripažįstamą vyriausybę.

Pasak Jungtinių Tautų, Jemeną yra ištikusi didžiausia pasaulyje humanitarinė krizė. Tęsiantis ilgamečiam karui šalyje žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, milijonams teko palikti savo namus, o maždaug du trečdaliai visų 30 mln. gyventojų tapo priklausomi nuo humanitarinės pagalbos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos