Žvalgybos vadovo pavaduotojas Ahmadas al Assiri ir karališkųjų rūmų patarėjas žiniasklaidos klausimais Saudas al Qahtani, kurie abu priklausė artimiausiai princo Mohammedo aplinkai, buvo atleisti dvi savaitės po J.Khashoggi šiurpaus nužudymo karalystės konsulate Stambule 2018 metų spalį.
Po metus trukusio tyrimo ir už uždarų durų vykusio proceso baudžiamasis teismas pirmadienį penkiems šios bylos atsakovams skyrė mirties bausmes, o kitiems trims – laisvės atėmimą.
S.al Qahtani atžvilgiu vyko tyrimas, bet jis galiausiai nebuvo apkaltintas, o A.al Assiri buvo apkaltintas, bet išteisintas, sakė prokuroras.
Šių dviejų svarbių bylos figūrų išteisinimas yra stebinantis posūkis, kuris, pasak analitikų, tik pakurstys klausimus dėl to, kas suorganizavo šią žmogžudystę.
Tai, kad du sosto įpėdinio aukšto rango padėjėjai buvo išteisinti, rodytų „privilegijuotą elgesį“ ir „dvejopus standartus“, naujienų agentūrai AFP sakė Saudo Arabijos ekspertas Quentinas de Pimodanas iš Graikijoje įsikūrusios nepelno organizacijos „Research Institute for European and American Studies“.
Su laikraščiu „The Washington Post“ bendradarbiavusį ir princą Mohammadą kritikavusį J.Khashoggi paskutinį kartą matė įeinantį į Saudo Arabijos konsulatą Stambule 2018 metų spalio 2 dieną.
Vyras ketino susitvarkyti dokumentus, reikalingus santuokai su Turkijos pilietybę turinčia sužadėtine Hatice Cengiz, tačiau dingo.
Pasak Turkijos pareigūnų, JAV gyvenusį 59 metų žurnalistą Saudo Arabijos konsulate pasmaugė ir jo kūną supjaustė 15 vyrų iš Saudo Arabijos būrys. J.Khashoggi palaikai taip ir nebuvo rasti.
Rijadas teigia, kad J.Khashoggi buvo nužudytas netyčia, per nesėkmingą operaciją. Jo nužudymas įstūmė karalystę į vieną didžiausių jos diplomatinių krizių ir pakenkė sosto įpėdinio reputacijai.