Praėjusią savaitę koalicija paskelbė, kad paleis 163 kalinius, kaltinamus dalyvavimu „karo veiksmuose“ prieš Saudo Arabiją.
Oficialioji Saudo Arabijos naujienų agentūra SPA penktadienį per tviterį pranešė, kad procesas pradėtas ir kad kaliniai „trimis etapais“ bus nuskraidinti į Jemeno sukilėlių kontroliuojamą sostinę Saną bei pietinį Adeno uostamiestį.
Pranešime nenurodoma, kiek kalinių bus paleista, bet Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) atstovas Basheeras Omaras naujienų agentūrai AFP sakė, kad organizacija „padeda perkelti daugiau kaip 100 buvusių... sulaikytųjų iš Saudo Arabijos į Jemeną“.
Pasak atstovo, iš Saudo Arabijos Abhos miesto į Adeną rengiami trys TRKK skrydžiai.
Jemene kariauja Saudo Arabijos remiama vyriausybė, oficialiai įsikūrusi Adene, ir Irano remiami husiai. Konfliktas jau nusinešė šimtus tūkstančių gyvybių ir nustūmė skurdžiausią arabų pasaulio šalį prie bado slenksčio.
Konflikto metu husiai taip pat suduodavo smūgių kaimyninei Saudo Arabijai ir Jungtiniams Arabų Emyratams (JAE) – kitai koalicijos narei.
Tačiau balandžio pradžioje paskelbtos paliaubos suteikė retą atokvėpį beveik visoje šalyje ir galimybę naftos tanklaiviams atplaukti į Chudaidos uostą, potencialiai sumažinant degalų trūkumą Sanoje ir kitur.
Paliaubos taip pat apėmė susitarimą pirmą kartą po šešerių metų pertraukos atnaujinti komercinius skrydžius iš Sanos oro uosto ir atverti pagrindinius kelius į apgultą Jemeno miestą Taizą, bet kol kas jis neįgyvendintas.
Kovo pabaigoje, prieš pat įsigaliojant paliauboms, husiai sakė sutikę apsikeisti belaisviais – mainais į 1,4 tūkst. jų kovotojų paleisti 823 provyriausybinių pajėgų narius, įskaitant 16 Saudo Arabijos piliečių ir tris sudaniečius.
Praėjusį kartą apsikeitimas belaisviais įvyko 2020 metų spalį, kai abi konflikto šalys paleido po 1 056 belaisvius, nurodo Raudonasis Kryžius.
Husių žiniasklaida balandžio 23 dieną pranešė, kad sukilėliai paleido 42 kalinius.
2014 metais husiai užėmė sostinę Saną ir didžiąją dalį šiaurinio regiono, o Rijado vadovaujama koalicija prie šios kovos prisidėjo 2015 metais. Jungtinių Tautų teigimu, šis karas nulėmė didžiausią pasaulyje humanitarinę krizę.