Kaip rašo „Bloomberg“, San Paulo politikai pareiškė norintys gauti vandens iš Jaguari rezervuaro, kuris aprūpina kitą megapolį Rio de Žaneirą. Pastarojo valdžia teigia, kad miestas neturėtų kentėti dėl to, kad kažkas nesugeba susitvarkyti savame mieste. Šį konfliktą sprendžia Aukščiausiasis Teismas.
Konfliktas šalyje, niekad nesiskundusioje vandens trūkumu, rodo, kad augant gyventojų skaičiui tokie konfliktai taps neišvengiami ir kitose šalyse.
Ekspertai teigia, kad San Paulo ir Rio de Žaneiro susikirtimas dėl vandens turėtų būti pamoka įsivaizduojantiems, kad vandens atsargos yra neribotos.
Be vandens – po kelias dienas iš eilės
Daugiau kaip pusė Paulistos miesto gyventojų neseniai paskelbtoje apklausoje teigė, kad per pastarąsias 30 dienų mažiausiai dieną neturėjo vandens.
Daugiau kaip pusė Paulistos miesto gyventojų neseniai paskelbtoje apklausoje teigė, kad per pastarąsias 30 dienų mažiausiai dieną neturėjo vandens.
Kiek anksčiau San Paulas atsisakė įvesti apribojimus, kokie yra JAV Kalifornijos valstijoje – ten restoranams leidžiama geriamąjį vandenį patiekti tik tokiu atveju, jeigu klientas to prašo, o vejas laistyti leidžiama tik nustatytomis dienomis.
Vaikštinėjant po San Paulo centrą nieko nestebina, kad parduotuvių savininkai vandeniu plauna šaligatvius, o automobiliai stovi eilėje prie mašinų plovyklų. Tačiau atokesniuose rajonuose, kuriems vanduo tiekiamas iš kitų rezervuarų, tokių vaizdų nepamatysi – ten žmonės be vandens gyvena po kelias dienas iš eilės.
Didžiausia per 80 metų sausra Cantareiros vandens rezervuarą pavertė suskilusios žemės plyne.
„Reikia prisiminti, kad Jaguari rezervuaras buvo statomas panaudojant San Paulo lėšas. Per visus šiuos metus mes nepanaudojome nei litro vandens iš šio rezervuaro. Mes daug neprašome“, – neseniai pareiškė Rio de Žaneiro valdininkas, atsakingas už vandens išteklius.
Tačiau San Paulas nusileisti neketina, jo valdžia teigia, kad Rio de Žaneiro valdininkai nesugebėjo planuoti, išeikvojo vandenį, o dabar skundžiasi.