Senovinis kinų piešinys aukcione parduotas už 60 mln. dolerių

Beveik 1000 metų senumo vieno garsiausių Kinijos tapybos meistrų Su Shi piešinys tušu buvo parduotas varžytinėse už 59,5 mln. JAV dolerių (52,5 mln. eurų), pirmadienį paskelbė aukcionų namai „Christie's“.
Kinijos tapybos meistro Su Shi piešinys
Kinijos tapybos meistro Su Shi piešinys / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Anot aukcionų namų, šis Sungų dinastijos laikų meno kūrinys yra „vienas rečiausių pasaulyje kinų paveikslų“.

Tušu ant popieriaus ritinio nupieštas paveikslas „Medis ir uola“ vaizduoja seną medį sausomis šakomis ir šalia jo gulintį aštrų akmenį.

Šis piešinys yra brangiausias „Christie's“ Azijos filialo kada nors parduotas daiktas, paskelbė bendrovė.

Įvairiapusiškas meistras Su Shi, dar vadinamas Su Dongpo, yra tarp svarbiausių istorinių kinų kultūros veikėjų. Jis buvo gerbiamas mokslo žmogus, poetas, prozininkas, dailininkas, kaligrafas ir valstybės veikėjas.

185,5 cm ilgio ritinyje yra kaligrafijos pavyzdžių ir keturių svarbių XI amžiaus kinų literatų eilėraščių. Ant jo taip pat yra 41 kolekcininko antspaudas.

„Neabejotinai jam priskiriamų darbų yra labai mažai, gal tik du ar trys. Jie itin reti“, – prieš aukcioną sakė „Christie's“ Azijos meno padalinio pirmininko pavaduotojas Jonathanas Stone'as.

2010 metais kinų kaligrafijos ritinys „Dizhuming“, kurio autorius yra Su Shi mokinys Huang Tingjianas, per „Poly Auction“ aukcioną Pekine buvo parduotas už 64 mln. dolerių (54,9 mln. eurų).

Honkongo aukcionuose pastaraisiais metais aktyviai varžydavosi pirkėjai iš Azijos, už deimantus, paveikslus ir senovinės keramikos dirbinius paklodavę rekordines sumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai