Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Serbija padidino atlygį už Mladičių 10 kartų

Serbijos Vyriausybė dešimteriopai padidino atlygį už informaciją, kur yra karo nusikaltimais kaltinamas Ratko Mladičius, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.
Ratko Mladičius (kairėje) ir Goranas Hadžičius yra paskutiniai karo nusikaltimais buvusios Jugoslavijos teritorijoje įtariami ir besislapstantys asmenys.
Ratko Mladičius (kairėje) ir Goranas Hadžičius yra paskutiniai karo nusikaltimais buvusios Jugoslavijos teritorijoje įtariami ir besislapstantys asmenys. / „Scanpix“/AFP ir icty.org nuotr.

Dabar už žinias, kurios padės areštuoti buvusį Bosnijos serbų armijos vadą generolą R.Mladičių, Serbijos valdžia sumokės 13,8 mlrd. dolerių.

Oficialusis Belgradas teigia, kad ketina žūtbūt pašalinti paskutinę kliūtį šaliai įstoti į Europos Sąjungą (ES) ir todėl nešykštės pinigų.

Dabar už žinias, kurios padės areštuoti buvusį Bosnijos serbų armijos vadą generolą R.Mladičių, Serbijos valdžia sumokės 13,8 mln. dolerių.

JT tribunolas kaltina R.Mladičių genocidu ir nusikaltimais žmoniškumui per karą Bosnijoje 1992–1995 metais.

Pagrindinis epizodas, inkriminuojamas R.Mladičiui, yra tai, kad jam pavaldūs savanoriai nužudė septynis su puse tūkstančio Bosnijos musulmonų Srebrenicos mieste 1995 metų liepą.

Areštavus buvusį Bosnijos serbų lyderį Radovaną Karadžičių buvo daug kalbama, kad dabar eilė atėjo 68 metų R.Mladičiui stoti prieš teismą Hagoje, bet jam iki šiol pavyksta slėptis nuo teisingumo.

R.Karadžičius teisiamas Hagoje pagal 11 punktų kaltinimų genocidu, karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui.

Sąlyga įstoti į ES

Atlygis už pagalbą sučiupti buvusį nepripažintos Serbų Krainos respublikos prezidentą Goraną Hadžičių taip pat išaugo – nuo 250 tūkst. eurų iki milijono.

„Šie du žmonės laiko įkaitais visą tautą, taip pat savo šeimas ir būsimąją kartą“, – pareiškė prokuroro, nagrinėjančio bylą dėl karo nusikaltimų, pavaduotojas Bruno Vekaričius.

R.Mladičiaus ir G.Hadžičiaus areštas yra viena sąlygų, kad būtų galima užmegzti glaudesnius ryšius tarp Serbijos ir Bendrijos.

Kaip pareiškė daugelis ES šalių užsienio reikalų ministrų, tai, kad Serbija padeda tarptautiniam tribunolui ieškoti žmonių, yra „geriausias įrodymas, kad ši šalis ketina bendradarbiauti su Hagos tribunolu ir ateityje“.

JT mano, kad R.Mladičius gali slėptis Serbijoje, kur daug kas, kaip ir anksčiau, tebelaiko jį nacionalinius interesus gynusiu didvyriu. Tačiau šią gegužę buvusio Bosnijos serbų armijos vado šeima pareiškė, kad R.Mladičius yra miręs, ir paprašė Serbijos teismą oficialiai pripažinti mirties faktą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos