78-erių Ch.Sobhrajas, kurio gyvenimas pavaizduotas „Netflix“ seriale „Gyvatė“, turėjo būti perduotas imigracijos tarnyboms prieš numatomą deportaciją į Prancūziją, pranešė policija.
Nepalo Aukščiausiasis Teismas trečiadienį nusprendė, kad jis turi būti deportuotas per 15 dienų, tačiau ketvirtadienį jo advokatas užsiminė, kad deportacija gali būti atidėta dėl nuteistojo sveikatos problemų.
„Kai jis bus nugabentas į imigracijos centrą, bus sprendžiama, kaip elgtis toliau. Jis turi problemų su širdimi, todėl nori gydytis Gangalalo ligoninėje“, – žurnalistams sakė Gopalas Shiwakoti Chintanas.
Teismas nurodė, kad Ch.Sobhrajas, kuriam 2017 metais buvo atlikta širdies operacija ir kuris atliko daugiau nei tris ketvirtadalius bausmės už dviejų žmonių iš Šiaurės Amerikos nužudymą Nepale praėjusio amžiaus 8-e dešimtmetyje, turėtų būti paleistas į laisvę dėl sveikatos būklės.
Prancūzijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai ketvirtadienį sakė AFP, kad ambasada Nepale stebi šią situaciją.
„Bikinių žudikas“
Gimęs Saigone, indų kilmės tėvo ir motinos vietnamietės, kuri vėliau ištekėjo už prancūzo, šeimoje, Ch.Sobhrajas pradėjo nusikalstamą gyvenimą ir 1975 metais atsidūrė Tailande.
Apsimetęs brangakmenių prekeiviu jis susidraugaudavo su savo aukomis, kurių dauguma buvo vakariečiai, keliavę vadinamuoju hipių keliu, o paskui jas apsvaigindavo narkotikais, apiplėšdavo ir nužudydavo.
1975 metais vyras įvykdė savo pirmąją žmogžudystę – nužudė jauną amerikietę. Tik bikiniu vilkėjusios aukos kūnas buvo rastas paplūdimyje.
Ch.Sobhrajas buvo pramintas „bikinių žudiku“ ir dabar yra siejamas su daugiau nei 20 žmogžudysčių.
1976 metais jis buvo suimtas Indijoje, kur kalėjime iš viso praleido 21 metus. 1986-aisiais jis buvo pabėgęs, bet vėl buvo sugautas Indijos pakrantės valstijoje Goa.
Paleistas į laisvę 1997 metais, Ch.Sobhrajas gyveno Paryžiuje, duodavo mokamus interviu žurnalistams, bet 2003 metais grįžo į Nepalą.
Tuomet žurnalistas Josephas Nathanas, vienas iš laikraščio „The Himalayan Times“ steigėjų, jį pastebėjo kazino ir jis buvo areštuotas.
„Jis atrodė nepavojingas... Tai, kad jį atpažinau, buvo tikra sėkmė. Manau, kad tai buvo karma“, – ketvirtadienį AFP sakė J.Nathanas.
Kitais metais Nepalo teismas jį nuteisė kalėti iki gyvos galvos už JAV turistės Connie Jo Bronzich nužudymą 1975 metais. Po dešimtmečio jis taip pat buvo pripažintas kaltu nužudęs C.J.Bronzich palydovą kanadietį.
Atsidūręs už grotų, Ch.Sobhrajas tvirtino esąs nekaltas dėl abiejų žmogžudysčių ir teigė, kad iki kelionės, kai buvo suimtas, niekada nebuvo lankęsis Nepale.
„Aš tikrai to nepadariau ir manau, kad išeisiu į laisvę“, – sakė jis AFP 2007 metais, duodamas interviu Katmandu centriniame kalėjime.
Tailando policijos pareigūnas Sompolis Suthimai, kuris bendradarbiaudamas su Interpolu, prisidėjo prie jo suėmimo 1976-aisiais, siekė, kad jis būtų išduotas Tailandui ir ten teisiamas už žmogžudystes.
Tačiau agentūrai AFP ketvirtadienį jis sakė, kad neprieštarauja paleidimui, nes tiek jis, tiek kadaise jo persekiotas nusikaltėlis jau yra per seni.
„Dabar, kai praėjo tiek daug laiko, jam nejaučiu jokių jausmų, – sakė 90-metis S.Suthimai. – Manau, kad jis sumokėjo už savo veiksmus“.