Tarp perkeltų kalinių yra siras Jihadas Diyabas, kuris buvo paskelbęs bado streiką ir paprašė JAV teismo nurodyti kalėjimo pareigūnams liautis maitinus jį prievarta.
Visi minimi asmenys 2002 metais buvo sulaikyti kaip įtariami su „al Qaeda“ susiję kovotojai, bet jokie kaltinimai jiems taip ir nebuvo pateikti.
Mažiausiai nuo 2010-ųjų juos leidžiama paleisti, bet namo jų išsiųsti negalima, o Jungtinėms Valstijoms sunkiai sekėsi ieškoti šalies, kuri juos priimtų.
Visi minimi asmenys 2002 metais buvo sulaikyti kaip įtariami su „al Qaeda“ susiję kovotojai, bet jokie kaltinimai jiems taip ir nebuvo pateikti
Urugvajaus prezidentas Jose Mujica sutiko priimti šiuos vyrus pademonstruodamas humanitarinį gestą ir sakė, kad jiems bus suteikta pagalba įsikurti šalyje, kurioje gyvena nedidelė musulmonų bendruomenė.
Šie kaliniai, kurie į Pietų Ameriką buvo nuskraidinti JAV kariškių lėktuvu, yra didžiausia viena grupė nuo 2009 metų, išėjusi iš tarptautinėje bendrijoje smerkiamo Gvantanamo kalėjimo.
JAV prezidentas Barackas Obama į valdžią prieš beveik šešerius metus atėjo žadėdamas uždaryti šį kalėjimą, dėl jo daromos žalos Amerikos įvaizdžiui pasaulyje. Tačiau jis nesugebėjo to padaryti, iš dalies dėl kliūčių, kurias sudarė JAV Kongresas.