Branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja šiais metais paskelbė Seulą savo pagrindiniu priešu, uždarė susivienijimui ir ryšiams skirtas agentūras, ir pagrasino karu, jei būtų pažeista „bent 0,001 milimetro“ jos teritorijos.
Rusija pastaruoju metu užmezgė glaudesnius ryšius su Pchenjanu, o Pietų Korėja ir JAV teigia, kad Šiaurės Korėja tiekia Maskvai – jos karui Ukrainoje – ginklus.
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova šią savaitę sakė, kad įtampa Korėjos pusiasalyje padidėjo „pirmiausia dėl Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių, įskaitant Korėjos Respubliką ir Japoniją, įžūlios politikos“.
Tai ji sakė paklausta apie Pietų Korėjos prezidento Yoon Suk-yeolo (Jun Sukjolo) neseniai pasakytus žodžius, kad Šiaurės Korėja yra vienintelė pasaulio šalis, įstatymu numačiusi prevencinį branduolinių ginklų panaudojimą.
Pavadinusi Yoon Suk-yeolo pastabą įžūliai šališka, M. Zacharova pareiškė, jog Seulas „turbūt nesupranta, kad Jungtinių Valstijų vadovaujama pozicija neatšaukiamai tampa praeitimi“ ir kad Pietų Korėja „gali pasirodyti esanti tik maža galima derėjimosi nuolaida Vašingtono geopolitiniuose žaidimuose“.
Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija šeštadienį paskelbė dėl M. Zacharovos komentarų iškvietusi Rusijos ambasadorių Georgijų Zinovjevą ir išreiškusi didelį apgailestavimą, kad Rusija nepaiso tiesos, o Pietų Korėjos lyderio pareiškimus kritikavo labai nepagarbiai.
Tokie Maskvos veiksmai dar labiau pablogins Pietų Korėjos ir Rusijos santykius, nurodė ministerija Seule. Anksčiau ji M. Zacharovos komentarus pavadino „šiurkščiais, nemokšiškais ir šališkais žemiau bet kokios šalies užsienio reikalų ministerijos atstovo lygio“.
Analitikai neseniai perspėjo, kad Šiaurės Korėja pastaruoju metu intensyviai bando sparnuotąsias raketas galbūt norėdama nusiųsti jų Rusijai, naudoti Ukrainoje.
Penktadienį Šiaurės Korėja vėl paleido sparnuotųjų raketų, pranešė Seulas.