Kelios dienos po to, kai stovėdamas prie Baltųjų rūmų paskelbė apie planuojamą JAV prezidento ir Šiaurės Korėjos lyderio susitikimą, Chung Eui-yongas Pekine informavo Kinijos diplomatijos vadovą Yang Jiechi apie sparčiai judančias pastangas spręsti šią branduolinę priešpriešą.
D.Trumpas ir Kim Jong Unas susitarė susitikti iki gegužės pabaigos, bet tikslios datos ir laiko dar nepatvirtino.
„Mūsų prezidentas Moon Jae-inas ir Pietų Korėjos vyriausybė mano, kad įvairūs žingsniai siekiant taikos ir Korėjos pusiasalio denuklearizavimo buvo atlikti aktyviai remiant ir prisidedant Kinijos prezidentui Xi Jinpingui ir Kinijos vyriausybei“, – sakė Chung Eui-yongas.
Kinija ilgą laiką ragino JAV ir Šiaurės Korėją pradėti dvišales derybas dėl Pchenjano branduolinių ginklų programos.
Yang Jiechi gyrė „pozityvias permainas“ Korėjos pusiasalyje.
„Toliau realizuosime denuklearizavimo tikslą, palaikysime taikų pusiasalio susivienijimą ir spręsime problemas dialogu bei konsultacijomis“, – sakė jis.
Kinija ilgą laiką ragino JAV ir Šiaurės Korėją pradėti dvišales derybas dėl Pchenjano branduolinių ginklų programos.
Pekinas vaidino svarbų vaidmenį priimant ir įgyvendinant Jungtinių Tautų sankcijas Šiaurės Korėjai, kurios, kaip manoma, sukūrė didžiulį spaudimą trapiai šios šalies ekonomikai.
Kinija yra vienintelė diplomatinė Šiaurės Korėjos sąjungininkė ir svarbiausia prekybos partnerė.
Vis dėlto kai kas Kinijoje baiminasi, kad šalis, prieš dešimtmetį surengusi nesėkmingas šešių valstybių derybas branduoliniu klausimu, galėtų būti išstumta iš derybų dėl Korėjos pusiasalio denuklearizavimo.
Chung Eui-yongas pirmadienį Pekine susitiks ir su kitais Kinijos aukščiausio rango pareigūnais, o vėliau šią savaitę nuvyks į Rusiją.