Pietų Korėjos suvienijimo ministerijos atstovė Eugene Lee penktadienį sakė, kad Pchenjanas gali surengti dar vieną ICBM bandymą šį savaitgalį arba spalio 10-ąją, kai Šiaurės Korėja minės valdančiosios partijos įkūrimo metines.
Sekmadienį Šiaurės Korėja atliko jau šeštą ir kol kas galingiausią branduolinį bandymą. Pchenjanas pareiškė, kad sėkmingai išbandė termobranduolinę bombą, kurią gali nešti tarpžemyninė balistinė raketa (ICBM).
Liepą ši šalis išbandė dvi raketas „Hwasong-14“, o analitikai, išnagrinėję jų skrydžių duomenis, nustatė, kad šios ICBM gali pasiekti žemyninę JAV teritoriją, įskaitant tokius miestus kaip Los Andželas ir Čikaga.
Minėtos raketos buvo paleistos tokia trajektorija, kad jos nepasiektų kitų valstybių, tačiau Seulo pareigūnai mano, kad Pchenjanas ateityje gali bandyti ICBM beveik realiomis sąlygomis, kad išsiaiškintų, kaip skrydį atlaiko ir sprogsta jų kovinės galvutės.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį dar kartą pareiškė, kad kariniai veiksmai Pchenjano atžvilgiu „tikrai“ yra vienas iš svarstomų variantų.
„Kariniai veiksmai tikrai yra galimas variantas, – sakė jis per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose. – Norėčiau nesukti kariniu keliu, bet tai tikrai gali įvykti.“
Paklaustas, ar sutiktų su scenarijumi, pagal kurį Pchenjanas turėtų branduolinį ginklą, bet būtų „sulaikytas ir atgrasytas“, D.Trumpas atrėžė: „Neviešinu savo derybų kaip ankstesnės administracijos. Nešneku apie jas. Tačiau galiu pasakyti, kad Šiaurės Korėja elgiasi blogai ir tai turi liautis.“
Vienas JAV administracijos pareigūnas, pageidavęs neviešinti savo pavardės, sakė, jog kol kas nėra nieko, kas prieštarautų Šiaurės Korėjos teiginiui, jog tai buvo vandenilinė bomba, tačiau amerikiečių pareigūnai vis dar tiria šį bandymą.
Praėjusį mėnesį Šiaurės Korėja paleido savo naują galingą vidutinio nuotolio raketą „Hwasong-12“ virš šiaurės Japonijos. Režimo lyderis Kim Jong Unas šį paleidimą pavadino „reikšminga preliudija“ į Guamo, JAV valdos Ramiajame vandenyne, puolimą bei paragino kariuomenę rengti daugiau raketų bandymų šiame vandenyne.
Nuo 2011 metų, kai Pchenjano režimui vadovauti pradėjo Kim Jong Unas, valdžią paveldėjęs iš tėvo ir senelio, Šiaurės Korėja surengė keturis iš šešių savo branduolinių bandymų. Jo kariuomenė itin dažnai bando ginklus, tarp kurių būna ir kietuoju kuru varomų raketų, skirtų paleisti iš mobiliųjų leidimo įrenginių ar povandeninių laivų.
Vašingtonas, Seulas ir Tokijas siekia, kad Pchenjano atžvilgiu būtų sugriežtintos sankcijos, pavyzdžiui, paskelbtas naftos embargas bei įšaldytos režimo lyderio užsienio sąskaitas. Tačiau Kinija ir Rusija tvirtina, kad baudžiamosios priemonės neveikia Šiaurės Korėjos ambicijų, todėl reikėtų sėsti prie derybų stalo ir ieškoti taikaus krizės sprendimo.