Seulas: Šiaurės Korėja paleido dvi balistines raketas

Šiaurės Korėja sekmadienį paleido dvi balistines raketas, pranešė Seulo kariuomenė; paleidimas surengtas praėjus kelioms dienoms po to, kai Pchenjanas paskelbė apie sėkmingą naujos ginklų sistemos kietojo kuro variklio bandymą.
Šiaurės Korėjos raketa
Šiaurės Korėjos raketa / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Karinė įtampa Korėjos pusiasalyje šiais metais smarkiai išaugo, nes Pchenjanas atliko precedento neturinčius ginklų bandymus, įskaitant praėjusį mėnesį paleistą pažangiausią iki šiol tarpžemyninę balistinę raketą.

Pietų Korėjos Jungtinis štabų vadų komitetas (JCS) pranešė, kad užfiksavo dvi balistines raketas, kurios buvo paleistos iš Tongčang-ri rajono Šiaurės Pjongano provincijoje.

Raketos buvo paleistos 11 val. 13 min.–12 val. 5 min. vietos (4 val. 13 min.–5 val. 5 min. Lietuvos) laiku į Rytų jūrą, sakoma pranešime, turint omenyje vandens telkinį, dar vadinamą Japonijos jūra.

„Mūsų kariuomenė sustiprino stebėjimą ir budrumą, glaudžiai bendradarbiaudama su Jungtinėmis Valstijomis ir išlaikydama visišką parengtį“, – priduriama JCS pareiškime.

Pasak Japonijos gynybos ministerijos, raketos nuskrido apie 500 kilometrų ir pasiekė didžiausią maždaug 550 kilometrų aukštį.

„Tai kelia grėsmę mūsų šalies, šio regiono ir tarptautinės bendruomenės taikai bei saugumui ir yra visiškai nepriimtina“, – sakė gynybos viceministras Toshiro Ino.

Sekmadienio paleidimas surengtas praėjus kelioms dienoms po to, kai Šiaurės Korėja išbandė „didelės galios kietojo kuro variklį“, o valstybinė žiniasklaida šį bandymą pavadino svarbiu bandymu „kuriant kitą naujo tipo strateginio ginklo sistemą“.

Nepaisydamas griežtų tarptautinių sankcijų dėl savo ginklų programų, Pchenjanas sukaupė tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM) arsenalą.

Tačiau visos žinomos Šiaurės Korėjos ICBM yra varomos skystuoju kuru, o Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas strateginiu prioritetu vadina kietojo kuro variklių kūrimą pažangesnėms raketoms.

Šiais metais Kim Jong Unas pareiškė norįs, kad Šiaurės Korėja turėtų galingiausias pasaulyje branduolines pajėgas, ir paskelbė, jog jo šalis yra „negrįžtama“ branduolinė valstybė.

Praėjusiais metais jo atskleistame pageidavimų sąraše buvo numatytos kietojo kuro ICBM, kurias būtų galima paleisti iš sausumos arba povandeninių laivų.

Pasak analitikų, naujausias variklio bandymas buvo žingsnis šio tikslo link, tačiau neaišku, kaip toli Šiaurės Korėja pažengė kurdama tokią raketą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų