Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiam incidentui buvo prielaidos, apie numuštą Rusijos orlaivį sako J.Olekas

Turkija ne kartą buvo perspėjusi Rusiją dėl oro erdvės pažeidimų, tad incidentui dėl numušto rusų naikintuvo „buvo tam tikros prielaidos“, sako Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Juozas Olekas
Juozas Olekas / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Aš tai vertinu kaip labai rimtą incidentą, bet tokiam incidentui buvo tam tikros prielaidos. Turkija ne kartą buvo perspėjusi Rusiją, kad gins savo erdvę, buvo daugiau pažeidimų, Turkija anksčiau yra numušusi nepilotuojamą orlaivį“, – antradienį Seime žurnalistams sakė J.Olekas.

Bombonešio pilotai neklausė turkų pilotų nurodymų ir jie tada ėmėsi tokios savo valstybės oro erdvės apgynimo priemonių.

„Iš to, ką mes žinome, bombonešio pilotai neklausė turkų pilotų nurodymų ir jie tada ėmėsi tokių savo valstybės oro erdvės apgynimo priemonių. Reikia sulaukti detalių, NATO ambasadorių taryboje Turkija pristatys savo duomenis, tikiuosi, kad bus apsikeista ir su Rusija duomenimis, ir padarytos išvados, kad tokių pažeidimų nebūtų“, – incidentą vertino J.Olekas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas sakė, kad „tam tikros įtampos atsiras“, bet pažymėjo, kad Turkija jau ne kartą buvo perspėjusi Rusiją neskraidyti virš šalis teritorijos.

„Tie perspėjimai buvo pakankamai kategoriški. Neklausė, turkams nieko kito neliko kaip įvykdyti savo grasinimus. Grynai iš situacijos, kokią mes žinom, patys ir kalti, kad skraido, neatsako į užklausimus, nereaguoja į pasiūlymą tūpti. Man atrodo, kad Turkijos oro gynybos pajėgos pasielgė teisingai“, – situaciją žurnalistams komentavo A.Paulauskas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Turkijos oro erdvėje numuštas Rusijos karinis orlaivis yra „labai rimtas incidentas“, bet ragina palaukti daugiau detalių dėl incidento tiek iš Rusijos, tiek iš NATO pusės po antradienį šaukiamos Šiaurės Atlanto Tarybos.

Ministras pažymėjo, jog konsultacijos šaukiamos Turkijos prašymu, siekiant informuoti apie įvykį, bet Šiaurės Atlanto sutarties ketvirtas straipsnis, kuris naudojamas kilus grėsmei teritoriniam vientisumui, nėra aktyvuojamas. Šis straipsnis skelbia, kad „Šalys tarpusavyje konsultuosis, jeigu bet kurios iš jų nuomone, kiltų grėsmė bet kurios šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui“.

Antradienį Turkija numušė Rusijos šturmo naikintuvą „Su-24“, kuris, Ankaros teigimu, skrido Turkijos oro erdvėje. Rusija patvirtina faktą apie numuštą savo šalies karinį orlaivį, tačiau neigia, jog šis skrido Turkijos oro erdve.

Spalio 16 dieną Turkijos kariai numušė Rusijos bepilotį orlaivį, kuris taip pat skrido šios valstybės oro erdvėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų