Toks Tomažo Gantaro žingsnis bus skaudus smūgis ministrui pirmininkui Janezui Janšui, šalyje siaučiant koronaviruso epidemijai.
T.Gantaras apie savo sprendimą pranešė Demokratinei pensininkų partijai (DESUS) paskelbus, kad ji palieka vyriausybę, protestuodama prieš J.Janšos populistinę politiką.
Premjeras sulaukė kaltinimų spaudžiant žiniasklaidą ir slopinant kritikus šioje tradiciškai liberalioje Europos Sąjungos valstybėje. Pats vyriausybės vadovas jam mestus kaltinimus neigia.
Lieka neaišku, kas taps naujuoju sveikatos apsaugos ministru. J.Janša pareiškė, kad laikinai pats vadovaus Sveikatos apsaugos ministerijai. Panašu, kad koalicijoje likusios partijos tebeturi trapią daugumą parlamente.
Dabartinė vyriausybė buvo suformuota kovo mėnesį atsistatydinus ankstesniam, liberalių pažiūrų Slovėnijos premjerui Marjanui Šarecui.
J.Janša yra artimas populisto Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano sąjungininkas, griežtai nusistatęs prieš imigraciją.
Lapkritį jis sulaukė kritikos dėl savo sprendimo viešai pasveikinti Donaldą Trumpą su pergale JAV prezidento rinkimuose dar nesuskaičiavus visų balsų, kai pareiškė, jog „aišku, kad Amerikos žmonės išrinko Donaldą Trumpą“.
DESUS lyderis Karlas Erjavecas, kadaise ėjęs Slovėnijos užsienio reikalų ministro pareigas, savo partijos žingsnį motyvavo „didžiuliu spaudimu“, kurią esą daro J.Janšos partija „visiems svarbiems posistemiams“.
„Nenorime Slovėnijos „orbanizacijos“, autokratinės sistemos ir kad žmonės bijotų“, – sakė jis, remiantis Slovėnijos visuomeninio transliuotojo pranešimu.
Slovėnijoje, kur kelias savaites buvo fiksuojamas didelis naujų COVID-19 atvejų prieaugis, šiuo metu registruojama šiek tiek mažiau susirgimų.
Valdžia įvedė komendanto valandą ir priėmė kitų priemonių viruso plitimui užkardyti.