Pranešimas pasirodė kelios dienos po to, kai Pchenjanas išbandė savo galingiausią tarpžemyninę balistinę raketą.
Po rekordinės Pchenjano ginklų bandymų virtinės, augant Šiaurės Korėjos branduolinei grėsmei, Pietų Korėja ir JAV stiprina bendradarbiavimą saugumo srityje ir šią savaitę pradėjo didžiausias per pastaruosius penkerius metus bendras karines pratybas.
Šiaurės Korėja tokias pratybas laiko invazijos repeticijomis ir ne kartą perspėjo, kad imsis „didžiulio“ atsako.
Oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) pratybas pavadino Amerikos bandymu „išprovokuoti branduolinį karą“ ir nurodė, kad dėl to šimtai tūkstančių žmonių stojo į karo tarnybą.
Šie jauni savanoriai yra pasiryžę „negailestingai nušluoti tuos karo maniakus“ ir „ginti šalį“, sakoma KCNA pranešime.
„Daugiau kaip 800 tūkst. jaunimo lygos pareigūnų ir studentų visoje šalyje“ vien penktadienį „savanoriškai įstojo ar sugrįžo į Korėjos liaudies armiją“, sakoma pranešime.
Ketvirtadienį Pchenjanas surengė savo didžiausios ir galingiausios raketos „Hwasong-17“ bandymą – antrą šiais metais tarpžemyninių balistinių raketų paleidimą. Valstybinė žiniasklaida skelbė, kad ši raketa buvo paleista kaip atsakas į „įnirtingas“ JAV ir Pietų Korėjos jungtines karines pratybas.
Praėjusiais metais Šiaurės Korėja pareiškė tapusi „negrįžtama“ branduoline galia, o jos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) pastaruoju metu ragino „sparčiai didinti“ ginklų, įskaitant taktines branduolines bombas, gamybą.
Anksčiau šį mėnesį Kim Jong Unas taip pat nurodė šalies kariuomenei intensyvinti pratybas ir pasirengti „tikram karui“.