Šiaurės Korėja atliko strateginių sparnuotųjų raketų bandymą

Anksčiau šią savaitę Šiaurės Korėja Geltonojoje jūroje atliko bandomąjį strateginių sparnuotųjų raketų paleidimą, o penktadienį Pchenjanas pridūrė, kad bandymu buvo siekiama pademonstruoti kontratakos pajėgumus.
Naujausias Šiaurės Korėjos bandymas / JUNG YEON-JE / AFP
Naujausias Šiaurės Korėjos bandymas / JUNG YEON-JE / AFP

Oficialioji Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) nurodė, kad trečiadienį atliktą bandymą stebėjo lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas). 

Pasak KCNA, raketos skriejo 130 minučių ir judėjo 1 587 km ilgio trajektorija, kol „tiksliai pataikė į taikinius“.

Pchenjanas pareiškė, kad šiomis pratybomis siekta perspėti branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos priešus apie jos „kontratakos galimybes bet kurioje erdvėje ir įvairių branduolinių operacijų priemonių parengtį“.

Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose Kim Jong Unas užfiksuotas apsuptas pareigūnų ir su žiūronais rankose.

Taip pat parodoma, kaip viena iš raketų sunaikina nedidelį statinį. 

Bandymą stebėjęs Kim Jong Unas sakė, kad Šiaurės Korėjos branduolinės pajėgos turi „ginti šalies suverenumą ir saugumą“.

Pasak jo, „galingas smogiamasis pajėgumas“ yra „svarbiausia atgrasymo ir gynybos priemonė“. Kim Jong Uną citavo KCNA.

Pchenjanas apkaltino Šiaurės Korėjos oponentus „rimtai pažeidus saugumo aplinką“, taip pat „skatinant ir eskaluojant“ konfrontaciją.

KCNA nepateikė išsamios informacijos apie tai, kur tiksliai buvo atliktas bandymas. 

Tačiau Seule įsikūrusi specializuota svetainė „NK News“ nurodė, kad bandymas tikriausiai buvo atliktas netoli Nampo miesto, maždaug už 130 km nuo sienos su Pietų Korėja.

Seulo kariuomenė pranešė, kad trečiadienį fiksavo naujausią Pietų Korėjos sparnuotųjų raketų bandymą. 

„Mūsų kariuomenė atidžiai stebi įvairias Šiaurės Korėjos tendencijas (...) išlaikydama gebėjimą ir poziciją, leidžiančią ryžtingai reaguoti į bet kokią provokaciją“, – pareiškė Jungtinis štabų vadų komitetas.

Seulo Šiaurės Korėjos studijų universiteto prezidentas Yang Moo-jinas (Jang Mudžinas) nurodė, kad šis naujausias Pchenjano bandymas galėjo būti „žingsnis siekiant patikrinti pasirengimą branduolinei operacijai“.

Jis pridūrė manantis, kad Šiaurės Korėja ateityje gali „palaipsniui didinti provokacijų lygį ir dažnumą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“