„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Šiaurės Korėja grasina numušti jos oro erdvę pažeidusius JAV žvalgybinius lėktuvus

Šiaurės Korėja pirmadienį pagrasino numušti visus jos oro erdvę pažeidžiančius JAV žvalgybinius lėktuvus ir pasmerkė Vašingtono planus netoli Korėjos pusiasalio dislokuoti branduolinį raketinį povandeninį laivą.
Šiaurės Korėjos vėliava
Šiaurės Korėjos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“

Šiaurės Korėjos nacionalinės gynybos ministerijos atstovas sakė, kad Jungtinės Valstijos „suintensyvino žvalgybinę veiklą, kuri viršijo karo meto lygį“. Anot jo, šį mėnesį aštuonias dienas iš eilės JAV žvalgybiniai lėktuvai vykdė, jo žodžiais tariant, provokacinius skrydžius, o vienas toks lėktuvas kelis kartus įsibrovė į Šiaurės Korėjos oro erdvę virš Rytų jūros.

„Nėra jokių garantijų, kad Rytų jūroje neįvyks toks sukrečiantis nelaimingas atsitikimas kaip JAV karinių oro pajėgų strateginio žvalgybinio lėktuvo numušimas“, – sakoma atstovo spaudai pareiškime, kurį perdavė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra ir kuriame turima omenyje Japonijos jūra.

Atstovas spaudai paminėjo ankstesnius incidentus, kai Pchenjanas numušė JAV orlaivius, ir perspėjo, kad Jungtinės Valstijos sumokės už „karštligiškai inscenizuotą“ oro žvalgybą.

Pareiškime taip pat smerkiamas planuojamas JAV strateginių branduolinių pajėgų dislokavimas Korėjos pusiasalyje kaip „neslepiamas branduolinis šantažas“ Šiaurės Korėjai ir teigiama, kad tai kelia didelę grėsmę regiono ir pasaulio saugumui.

„Dabartinė situacija aiškiai rodo, kad dėl JAV provokuojančių karinių veiksmų padėtis Korėjos pusiasalyje artėja prie branduolinio konflikto slenksčio“, – rašoma pranešime.

Balandį Vašingtonas pranešė, kad pasiųs branduolinį balistinį povandeninį laivą, kuris pirmą kartą per kelis dešimtmečius apsilankys Pietų Korėjos uoste, tačiau nenurodė konkretaus laiko.

Šiais metais Šiaurės Korėja ne kartą vykdė sankcijas pažeidžiančius paleidimus, įskaitant galingiausių tarpžemyninių balistinių raketų bandymus, o gegužę bandė į orbitą iškelti karinį žvalgybinį palydovą.

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas, reaguodamas į tai, sustiprino bendradarbiavimą su Vašingtonu gynybos srityje ir surengė bendras karines pratybas, kuriose dalyvavo pažangūs nesusekami („stealth“) naikintuvai ir svarbūs JAV strateginiai bombonešiai.

Yoon Suk-yeolas šią savaitę ketina dalyvauti NATO viršūnių susitikime Lietuvoje, siekdamas glaudesnio bendradarbiavimo su NATO narėmis dėl didėjančių Šiaurės Korėjos branduolinių ir raketų grėsmių, pranešė jo biuras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“