„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 01 30 /11:46

Šiaurės Korėja išbandė galingiausią nuo 2017 metų raketą

Šiaurės Korėja sekmadienį per rekordinį septintą raketų bandymą šį mėnesį paleido galingiausią nuo 2017 metų raketą, o Seulas perspėjo, kad dabar Pchenjanas galėtų išbandyti branduolinius ir tolimojo nuotolio ginklus.
Šiaurės Korėja išbandė dar vieną raketą
Šiaurės Korėja išbandė dar vieną raketą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiaurės Korėja iki šiol niekada nebuvo surengusi tiek daug raketų bandymų per vieną kalendorinį mėnesį, be to, praeitą savaitę pagrasino atsisakyti kone penkerius metus trunkančio savanoriško branduolinių ir ilgo nuotolio ginklų bandymų moratoriumo.

Virtinė ginkluotės bandymų, pažeidžiančių Šiaurės Korėjai taikomas sankcijas, buvo surengta šalies lyderiui Kim Jong Unui gruodį per svarbų valdančiosios partijos suvažiavimą dar kartą paskelbus, kad ginkluotosios pajėgos bus toliau modernizuojamos.

Pietų Korėja sekmadienį sakė, kad Šiaurės Korėja tikriausiai laikosi panašaus modelio kaip 2017-aisiais, kai įtampa Korėjos pusiasalyje buvo pasiekusi kone lūžio tašką, ir įspėjo, kad Pchenjanas netrukus galėtų atnaujinti branduolinių ginklų ir tarpžemyninių raketų bandymus.

Šiaurės Korėja „priartėjo prie moratoriumo sunaikinimo“, sakoma Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino pareiškime, paskelbtame po Seulo Nacionalinės saugumo tarybos skubaus posėdžio.

Pietų Korėjos kariškiai sekmadienį pranešė pastebėję, kad „į Japonijos jūrą aukštu kampu buvo paleista vidutinio nuotolio balistinė raketa“. Aukštu kampu raketos paleidžiamos, kad nenuskrietų viso galimo nuotolio.

Nurodoma, kad sekmadienį paleista raketa pasiekė 2 tūkst. km aukštį ir per pusvalandį nuskriejo maždaug 800 kilometrų.

Tai rodytų, kad Pchenjanas išbandė „pirmą nuo 2017 metų vidutinio nuotolio balistinę raketą“, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Tarptautinio strateginių studijų instituto ekspertas Josephas Dempsey.

2017 metais Šiaurės Korėjos paleista raketa „Hwasong-12“ nuskriejo 787 km, trajektorijos apogėjus buvo apie 2 111 kilometrų.

Analitikai tuomet sakė, jog tokia trajektorija rodo, kad raketa būtų galėjusi nuskrieti maždaug 4,5 tūkst. km, jei būtų paleista atitinkamu kampu. Tokio nuotolio raketos galėtų pasiekti JAV valdą Guamą.

Suintensyvėję bandymai

Šį mėnesį Pchenjanas surengė du hipergarsinių raketų bandymus bei keturis kartus paleido trumpojo nuotolio balistinių ir sparnuotųjų raketų.

Kim Jong Unas neseniai taip pat aplankė ginklų fabriką, gaminantį „vieną svarbią ginkluotės sistemą“, pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Pasak Seule įsikūrusio universiteto „Ewha“ profesoriaus Leifo Easley, šiuo raketų vajumi taip pat siekiama priminti pasauliui, kad „Kimo režimas girdi išorines diskusijas apie savo vidines silpnybes“.

„Jis nori priminti Vašingtonui ir Seului, kad bandymas jį nuversti per brangiai kainuotų“, – pridūrė profesorius.

Šiaurės Korėjos ginkluotės bandymai suintensyvėjo regionui opiu metu, kai Kim Jong Uno vienintelė didelė sąjungininkė Kinija ruošiasi ateinantį mėnesį surengti žiemos olimpines žaidynes, o Pietų Korėja rengiasi kovą vyksiantiems prezidento rinkimams.

Be to, vasarį bus minimos Kim Jong Uno velionio tėvo Kim Jong Ilo gimimo 80-osios metinės, o balandį – šalies įkūrėjo ir dabartinio lyderio senelio Kim Il Sungo gimimo 110-osios metinės.

Daugėjant pranešimų apie kylančias maisto kainas ir didėjantį badą, ekonomiškai nusilpusi Šiaurės Korėja neseniai atnaujino prekybą su kaimynine Kinija.

Pchenjano sąjungininkė Kinija drauge su Rusija šį mėnesį Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje užblokavo siūlymą įvesti naujų sankcijų Šiaurės Korėjai, reaguojant į jos naujus ginkluotės bandymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“