Šiaurės Korėja „kategoriškai atmeta“ JT grasinimą sugriežtinti sankcijas

Šiaurės Korėja antradienį „kategoriškai atmetė“ Jungtinių Tautų pareiškimą, kad ketinama sugriežtinti šiai valstybei taikomas sankcijas už naujausią raketos bandymą.
Kim Jong Unas
Šiaurės Korėja „kategoriškai atmeta“ JT grasinimą sugriežtinti sankcijas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį vienbalsiai priimtame pareiškime, kuriam pritarė net Pchenjano sąjungininkė Kinija, JT Saugumo Taryba griežtai pasmerkė sekmadienį surengtą vidutinio nuotolio raketos „Pukguksong 2“ bandymą. JT sankcijų komitetas gavo nurodymą smarkiai sugriežtinti pernai priimtų priemonių taikymą Pchenjanui.

Tuo tarpu Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos atstovas dėl minėto pareiškimo apkaltino „JAV ir jų sekėjus“, pranešė naujienų agentūra KCNA. To atstovo teigimu, jie yra „apsėsti užkietėjusio pasibjaurėjimo ir priešiškumo“.

„Visiškai absurdiška žiūrėti, kaip jie ieško priekabių kiekvienoje KLDR (Šiaurės Korėjos) savigynos priemonėje, – pridūrė jis. – Mes kategoriškai atmetame tą pranešimą spaudai.“

Pchenjanas nuolat kalba apie grasinimus ir sako, kad branduolinis ginklas jam reikalingas apsiginti priešo įsiveržimo atveju.

Pchenjanas siekia pasigaminti balistinių raketų, galinčių nešti branduolines kovines galvutes ir smogti taikiniams Jungtinių Valstijų žemyninėje dalyje.

Per pastaruosius dvejus metus Šiaurės Korėja įvykdė du branduolinius bandymus ir išbandė dešimtis raketų. Pchenjanas siekia pasigaminti balistinių raketų, galinčių nešti branduolines kovines galvutes ir smogti taikiniams Jungtinių Valstijų žemyninėje dalyje.

Pastarosiomis savaitėmis įtampa tarp Šiaurės Korėjos ir JAV smarkiai paaštrėjo. JAV vadovas Donaldas Trumpas pareiškė, jog svarstoma ir karinių veiksmų galimybė.

Vėliau Vašingtonas pareiškė esąs pasirengęs derėtis su Pchenjanu jei šis nutrauks savo branduolinius ir raketų bandymus.

JT Saugumo Tarybos pranešimas, kurio projektą pasiūlė Vašingtonas, buvo patvirtintas neeilinio susitikimo, kuris buvo sušauktas JAV, Japonijos ir Pietų Korėjos prašymu, išvakarėse. Jame buvo diskutuojami galimi veiksmai dėl Šiaurės Korėjos.

Taryba sutarė „imtis tolesnių svarbių priemonių, įskaitant sankcijas“, kad Šiaurės Korėja pakeistų savo kryptį ir nutrauktų savo „itin destabilizuojantį elgesį“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų