Dauguma vakariečių, kurie lankėsi Šiaurės Korėjoje, matė uždarą, pilką pasaulį, kuriame trupa diktatorių vardais pavadinti pastatai.
Net detaliai suplanuoti „turistiniai maršrutai“, iš kurių vargšas smalsuolis negali ištrūkti, būdavo nykūs, niūrūs ir tušti.
Atrodo, kad Kim Jong-unas nusprendė tai pakeisti.
Bent jau toks įspūdis susidarė CNN reporteriui, kuris pamatė naujus pastatus, išdygusius Pchenjane.
Pagrindinis dalykas, kuo jie išsiskiria – spalvos. Tiek viduje, tiek ir išorėje.
Kai kurie nauji namai dažomi ryškiomis garstyčių ar net kūdikio akių mėlynumo spalvomis.
Per Pchenjaną tekančios upės krantinė mieste padengta oranžinėmis ar žaliomis plytelėmis, kuriose išraižyti spiralės formos ornamentai, primenantys saldainius.
Nuo Šiaurės Korėjos sostinės simbolio Čučhės bokšto pažvelgus į apačią atrodo, kad kažkas mieste pribarstė daugybę vaisių.
Naujieji pastatai ir aplinkos detalės sudaro simetrišką vaizdą, kuris verčia pažiūrėti į tai, kas stūkso ašies pabaigoje – milžinišką vieno iš Šiaurės Korėjos lyderių statulą.
Tokia idėja nėra atsitiktinė.
Architektūra turi sudaryti bendrą erdvę, kuri užtikrina, kad lyderis bus dominuojantis elementas. Visi architektūros komponentai turi paryškinti lyderio reljefą, – rašė buvęs Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong-ilas.
Buvęs Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong-ilas savo 160 puslapių „architektūros traktate“ rašė, kad miestų erdvės turi būti plečiamos taip, kad išryškintų lyderio didybę.
„Architektūra turi sudaryti bendrą erdvę, kuri užtikrina, kad lyderis bus dominuojantis elementas. Visi architektūros komponentai turi paryškinti lyderio reljefą“, – skelbė diktatorius.
CNN reporteris O.Wainwrightas pasakojo, kad lankėsi naujoje bibliotekoje, stadionuose, teatre, koncertų salėje.
Visose vietose dominavo ryškūs, dideli Šiaurės Korėjos diktatorių paveikslai arba mozaikos, liudijančios apie „amžinąjį prezidentą ir amžinąjį jo sūnų“.
Prie lyderių paveikslų dedamos ryškiaspalvės gėlės, vazonai, žiedai, patalpos apstatomos ryškiais, minkštais baldais.
„Tai padės žmonėms ieškoti ne tik lyderio įvaizdžio, bet ir įkvėps juos su pasididžiavimu būti laimingais lyderio glėbyje“, – rašė Kim Jong-ilas.
Išvertus į išsivysčiusių demokratinių šalių kalbą, ryškios spalvos turi padėti atitraukti gyventojų dėmesį nuo socialinių, ekonominių problemų, humanitarinės krizės ir žmogaus teisių pažeidimų, kurie yra Šiaurės Korėjos kasdienybė.