Izoliuotai, branduolinį ginklą turinčiai Šiaurės Korėjai, kuriai dėl ginklų programų taikomos griežtos sankcijos, seniai sunku prasimaitinti – šalyje nuolat trūksta maisto.
Dėl infrastruktūros trūkumo, miškų nykimo ir dešimtmečius trunkančio prasto vadovavimo šalis yra labai pažeidžiama stichinių nelaimių, tokių kaip potvyniai ir sausros.
Šiaurės Korėjos laikraštis „Rodong Sinmun“ pranešė, kad vyriausybės pareigūnai, kompanijų ir gamyklų darbuotojai „aktyviai prisideda prie šios kovos regionuose, kur dažnos sausros“.
„Vos atvykę į vietas jie tuojau pat pradėjo laistyti, dirbdami petys į petį su ūkininkais, stodami į nuožmią kovą su gamta“, – rašoma trečiadienio straipsnyje.
Jame nenurodoma, kokia žala jau padaryta, bet sakoma, kad siekiama kovoti su dabartine sausra ir „iš anksto užkirsti kelią sausrų žalai pasėliams“.
Meteorologai prognozuoja, kad dabartinis sausas periodas tęsis visą šią savaitę, pranešė oficialioji naujienų agentūra KCNA. Penktadienį tikėtinas „silpnas lietus, bet jis nepadės užbaigti sausros“, sakoma pranešime.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paragino imtis priemonių „įtemptai“ situacijai dėl maisto gerinti. Tokia situacija susiklostė dėl pandemijos, taifūnų ir tarptautinių sankcijų.
Šiaurės Korėja nuo 2020 metų pradžios taiko sau griežtą blokadą, kad apsisaugotų nuo pandeminio koronaviruso, nors šių metų pradžioje trumpam buvo atnaujinusi prekybą su Kinija.
Šiaurės Korėja dar nėra patvirtinusi nė vieno COVID-19 atvejo.
Šalies ekonomika yra trapi. Ji seniai kritikuojama dėl to, kad teikia prioritetą savo kariuomenei ir draudžiamoms branduolinių ginklų programoms, o ne adekvačiam žmonių aprūpinimui.
Šiaurės Korėją periodiškai ištinka badas. 10-ojo dešimtmečio pradžioje šalyje dėl to mirė šimtai tūkstančių, nei ne milijonai, žmonių.