Šiaurės Korėja pasmerkė Japonijos lyderį ir pagrasino paleisti „tikrą balistinę raketą“

Šiaurės Korėja šeštadienį perspėjo Japonijos ministrą pirmininką Shinzo Abe, kad jis artimiausiu laiku gali pamatyti „tikrą balistinę raketą“, taip pat pavadino jį „kvailiausiu žmogumi per visą istoriją“.
Bandymus stebėjo Kim Jong Unas
Bandymus stebėjo Kim Jong Unas / „Scanpix“/AP nuotr.

Šis spalvingas pasmerkimas nuskambėjo praėjus dviem dienoms po izoliuotos valstybės atlikto „ypač didelės salvinės raketų ugnies sistemos“ bandymo. Tąsyk Pietų Korėja pranešė apie neatpažintus „sviedinius“ nukritusius į Japonijos jūrą.

Po šio bandymo, stebėto Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno, Sh. Abe pareiškė, kad Pchenjanas paleido „balistines raketas“, pažeidžiant Jungtinių Tautų rezoliucijas.

„Galima sakyti, kad Abe yra vienintelis idiotas pasaulyje ir kvailiausias žmogus per visą istoriją, nes jis nesugeba atskirti raketos, paleistos iš salvinės raketų ugnies sistemos, nors mato nuotraukomis papildytą pranešimą“, – sakoma Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos vieno iš pareigūnų pareiškime, išplatintame valstybinės naujienų agentūros KCNA.

„Abe gali pamatyti, kad tikra balistinė raketa yra netolimoje ateityje ir jo panosėje... Abe yra ne kas kitas, o tobulas mulkis“, – pridūrė pareigūnas.

Anot jo, Pchenjanui būtų geriausia vengti turėti reikalų su Sh. Abe. Pareigūnas pridūrė, kad santykiai su šiuo „politiniu nykštuku“ šaliai užtrauktų „nešlovę“.

Šeštadienį paskelbtas pareiškimas yra jau antras per šį mėnesį tokio pobūdžio kritikos Japonijos lyderiui pliūpsnis.

Sh. Abe keliomis dienomis anksčiau pasmerkus kaimyninės valstybės ginkluotės bandymus Šiaurės Korėja jį pasmerkė kaip „idiotą ir piktadarį“, taip pat perspėjo, kad jam niekada nebus leista „įkelti kojos į Pchenjaną“.

Pchenjanui keliskart buvo skelbiamos tarptautinės sankcijos dėl branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų, bet Šiaurės Korėja tvirtina, kad ši ginkluotė šaliai būtina, kad ji galėtų apsisaugoti nuo potencialaus JAV pajėgų įsiveržimo.

Vašingtono ir Pchenjano derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinio arsenalo yra įstrigusios nuo vasarį iširusio Hanojuje surengto JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo. Pchenjanas vėliau pareikalavo, kad Vašingtonas iki šių metų galo pakeistų savo poziciją.

Šiaurės Korėja pastarosiomis savaitę paskelbė griežtėjančio tono pareiškimų, artėjant jos nustatytam galutiniam terminui.

D.Trumpas anksčiau šį mėnesį vienoje tviterio žinutėje užsiminė, kad gali būti surengtas jo ketvirtasis susitikimas su Kim Jong Unu, bet tokią galimybę atmetė Šiaurės Korėja, pareiškusi, kad jos nedomina susitikimai, „kurie mums nieko neduoda“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis