Šiaurės Korėja pasmerkė „pagiežingas“ JAV iniciatyva priimtas JT sankcijas

Šiaurės Korėja antradienį „pagiežingomis“ pavadino JT Saugumo Tarybos sankcijas dėl šalies naujausių ir galingiausių atliktų branduolinių bandymų. Šiaurės Korėja pagrasino atkeršyti Vašingtonui, kurį kaltina vadovavus sankcijų priėmimui.
Šiaurės Korėjoje suorganizuota eisena prieš naujas šaliai taikomas sankcijas
Šiaurės Korėjoje suorganizuota eisena prieš naujas šaliai taikomas sankcijas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Vakar Vašingtono režimas priėmė itin pagiežingą rezoliuciją“, – JT nusiginklavimo konferencijai sakė Pchenjano ambasadorius Ženevoje, Šiaurės Korėjai pirmą kartą sureagavus į pirmadienį vienbalsiai priimtas sankcijas.

„Mūsų delegacija griežtai smerkia ir kategoriškai atmeta naujausią neteisėtą JT Saugumo Tarybos rezoliuciją“, – nusiginklavimo konferencijos susirinkime sakė ambasadorius Hanas Tae Songas.

Siekdama nubausti Pchenjaną dėl šeštojo ir didžiausio branduolinio bandymo, Saugumo Taryba nusprendė uždrausti tekstilės eksportą iš Šiaurės Korėjos, ir apriboti naftos produktų importą į šią šalį.

„Atsakomosios KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) priemonės privers JAV kentėti baisiausią skausmą savo istorijoje“, – sakė jis.

Siekdama nubausti Pchenjaną dėl šeštojo ir didžiausio branduolinio bandymo, Saugumo Taryba nusprendė uždrausti tekstilės eksportą iš Šiaurės Korėjos, ir apriboti naftos produktų importą į šią šalį.

Jungtinių Valstijų parengtas rezoliucijos projektas priimtas praėjus vos mėnesiui po Saugumo Tarybos sprendimo uždrausti anglių, švino ir jūrų gėrybių eksportą. Šiomis sankcijomis Pchenjano režimas buvo nubaustas už tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) paleidimą.

Sankcijos priimtos po virtinės per pastaruosius mėnesius Šiaurės Korėjos atliktų raketų bandymų, vienas kurių buvo galimai žemyninę JAV teritoriją pasiekti pajėgios, tarpžemyninės balistinės raketos paleidimas.

Rugsėjo 3 dieną surengtas šeštas ir iki šiol didžiausias branduolinės raketos bandymas, pasak Pchenjano, tai buvo vandenilinė bomba, kurią gali nešti tolimojo nuotolio raketa.

JAV ir jos sąjungininkių nuomone griežtesnės sankcijos privers Kim Jong Uno režimą sėstis prie derybų stalo ir aptarti branduolinių ir raketų bandymų stabdymą.

„Viliuosi, kad režimas aiškiai supras mūsų siunčiamą žinią ir pasirinks kitą kelią“, – JAV ambasadorius Robertas Woodas sakė JT nusiginklavimo konferencijai.

Tuo tarpu Pchenjanas JT Saugumo Tarybos balsavimą suprato kitaip.

„Užuot priimęs teisingą ir protingai pagrįstą sprendimą, Vašingtono režimas pasirinko politinę, ekonominę ir karinę konfrontaciją“, – sakė Hanas Tae Songas.

JAV esančios „apsėstos noro sustabdyti KLDR branduolinės jėgos augimą, kuris jau yra pasiekęs paskutinį etapą“, pareiškė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai