Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Šiaurės Korėja pradeda penkių dienų periodą, per kurį gali paleisti raketą

Šiaurės Korėja ketvirtadienį pradėjo penkių dienų periodą, per kurį gali paleisti raketą.
Kariai netoli Šiaurės Korėjos „Unha-3“ raketos
Kariai netoli Šiaurės Korėjos „Unha-3“ raketos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rytinis laikas, kuriuo Šiaurės Korėja planuoja paleisti savo 30 m ilgio raketą, ketvirtadienį atėjo ir praėjo be jokių starto ženklų. Raketa turėtų būti paleista iš naujai pastatyto kosminių skrydžių centro šalies šiaurės vakaruose, Geltonosios jūros pakrantėje.

Pchenjanas nurodo, kad raketa „Unha-3“ („Galaktika-3“), neva turinti iškelti palydovą, gali startuoti bet kurią dieną nuo šiandien iki pirmadienio. Raketos startas suplanuotas taip, kad maždaug sutaptų su sekmadienį minimomis valstybės įkūrėjo Kim Il-Sungo šimtosiomis gimimo metinėmis.

Šiaurės Korėja sako, kad pakvietė 150–200 užsienio žurnalistų stebėti raketos paleidimo ir savaitgalio iškilmių. Tai didžiausias kada nors į šią uždarą valstybę pakviestų užsienio žiniasklaidos atstovų skaičius.

Dabar Šiaurės Korėjai vadovauja trečiosios Kim dinastijos kartos atstovas – jaunas Kim Il-Sungo vaikaitis Kim Jong-Unas, kuriam jau suteikta visa virtinė įvairiausių titulų, tarp jų – šį trečiadienį skirtas visagalės Centrinės karinės komisijos pirmininko vardas.

Anksti ketvirtadienį apsiniaukusiu dangumi virš Pchenjano skraidė naikintuvai – sostinė vis intensyviau rengiasi masinėms sekmadienio iškilmėms.

Šiaurės Korėja sako, kad jos raketos paleidimas nėra draudžiamas raketų bandymas, ir kad ji turi visas teises iškelti į orbitą palydovą. Toks planas vykdomas stiprinant Kim Jong-Uno, kuris vadovavimą šaliai iš velionio tėvo Kim Jong-Ilo perėmė gruodžio mėnesį, autoritetą.

Buvęs Šiaurės Korėjos aukšto rango pareigūnas Lee Yun-Keolas, kuris pabėgo į Vakarus ir dabar Seule vadovauja nepriklausomam institutui, žurnalistams sakė, kad gavo Kim Jong-Ilo testamento tekstą, kuriame valstybė raginama kurti masinio naikinimo ginklus.

„Turėkite omenyje, kad nuolatinis branduolinių (ginklų), tolimojo nuotolio raketų ir biocheminių ginklų kūrimas ir saugojimas yra būdas išsaugoti taiką Korėjos pusiasalyje, ir niekada nepraraskite budrumo“, – esą sakoma velionio lyderio testamente.

„Turime laimėti psichologinį karą su Jungtinėmis Valstijomis. Impozantiškai atsistodami kaip teisėta branduolinė galia, turime susilpninti Amerikos įtaką Korėjos pusiasalyje ir siekti tarptautinių sankcijų panaikinimo, kad parengtume išorės sąlygas ekonominei plėtrai“, – priduriama testamente.

Šiaurės Korėja sako, kad pakvietė 150–200 užsienio žurnalistų stebėti raketos paleidimo ir savaitgalio iškilmių. Tai didžiausias kada nors į šią uždarą valstybę pakviestų užsienio žiniasklaidos atstovų skaičius.

Žiniasklaidos centre Pchenjane buvo įrengtas didelis televizijos ekranas, kuriame tikriausiai turi būti tiesiogiai transliuojamas raketos startas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos