Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Ria Novosti“ pranešė, kad Kim Jong Unas pabrėžė būtinybę plėtoti strateginį Pchenjano ir Maskvos bendradarbiavimą ir bendrystę gynybos ir saugumo srityje.
Maskva ir Pchenjanas – abi šalys vis labiau izoliuojamos nuo Vakarų ir varžomos sankcijų – suartėjo po to, kai Kremlius praėjusių metų vasarį pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.
Kiek anksčiau antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Šiaurės Korėjos vadovą su jo šalies nacionalinio išsivadavimo diena ir paragino užmegzti glaudesnius ryšius.
„Esu tikras, kad ir toliau plėtosime dvišalį bendradarbiavimą visose srityse mūsų tautų labui, siekdami stiprinti stabilumą ir saugumą Korėjos pusiasalyje ir visame Šiaurės Rytų Azijos regione“, – teigiama Kremliaus išplatintame pranešime.
V. Putinas pareiškė, kad būtent Korėjos išvadavimo iš Japonijos ir sunkių karo veiksmų metu buvo padėtas pagrindas glaudžiam Maskvos ir Pchenjano bendradarbiavimui.
Šie pareiškimai nuskambėjo po to, kai kai praėjusį mėnesį gynybos ministras Sergejus Šoigu per susitikimą su savo kolega Kang Sun Namu Pchenjane palankiai įvertino Rusijos partnerystę su Šiaurės Korėja.
Valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) atsakė į šį vizitą, sakydamas, kad Jungtinės Valstijos mano, jog S. Šoigu buvo atvykęs į Šiaurės Korėją, kad parūpintų ginklų, skirtų padėti Ukrainoje kovojančioms Rusijos pajėgoms.
Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė, kad Rusija pažeistų Jungtinių Tautų rezoliucijas, jei sudarytų ginklų sandorį su Šiaurės Korėja.
Tai buvo paskelbta po to, kai abiejų šalių vadovai paragino glaudžiau bendradarbiauti gynybos srityje.
„Bet koks Šiaurės Korėjos ir Rusijos bendradarbiavimas saugumo srityje ar ginklų sandėris neabejotinai pažeistų kelias JT Saugumo Tarybos rezoliucijas“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Vedantas Patelis.
Anot jo, Maskva ieško paramos kovojant Ukrainoje iš labiausiai atstumtų pasaulio šalių – Šiaurės Korėjos ir Irano.
„Mūsų turima informacija rodo, kad Rusija siekia stiprinti tokio pobūdžio karinį bendradarbiavimą su KLDR“, – pareiškė V. Patelis, turėdamas omenyje oficialų Šiaurės Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos pavadinimą.