Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaurės Korėja smerkia JAV lėktuvnešio atvykimą į Pietų Korėją

Šiaurės Korėja kritikavo JAV lėktuvnešio „USS Nimitz“ atplaukimą į Pietų Korėją bendroms pratyboms ir pavadino tai itin beatodairiška" provokacija ir karo repeticija.
JAV lėktuvnešis „Nimitz“
JAV lėktuvnešis „Nimitz“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

JAV karinio jūrų laivyno smogiamoji grupė, kuriai vadovauja atominis lėktuvnešis „Nimitz“, šeštadienį atplaukė į Pietų Korėjos pietinį Busano uostamiestį. Naujos pratybos bus surengtos kitą savaitę, neseniai pasibaigus kasmetinėms didelio masto bendroms JAV ir Pietų Korėjos karinėms pratyboms, kurios sukėlė Šiaurės Korėjos įtūžį.

„Nimitz“, kurio vandentalpa – 97 tūkst. tonų, yra vienas iš didžiausių laivų pasaulyje. Šis lėktuvnešis dalyvaus bendrose paieškų ir gelbėjimo operacijų pratybose, taip pat – „jūriniuose manevruose“ aplink Korėjos pusiasalį, nurodė Pietų Korėjos gynybos ministerija.

Šiaurės Korėjos Komitetas už taikų Korėjos suvienijimą, kuris yra atsakingas už santykius su Pietų Korėja, JAV laivų atplaukimą pavadino rimta karine provokacija, kuri smarkiai padidins įtampą.

„Šios bendros karinės pratybos su naujausia ginkluote, įskaitant atominį lėktuvnešį, yra nepelnytas šantažas mums ir demonstruoja, kad jų bandymas įsiveržti į mūsų teritoriją pasiekė itin beatodairišką lygį“, – sakoma pareiškime.

„Branduolinio karo pavojus šiame pusiasalyje dar labiau padidėjo dėl nutrūktgalviškos JAV ir Pietų Korėjos priešo pajėgų karo praktikos“, – nurodo Komitetas, kurio pareiškimą šeštadienį vakare išplatino valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Naujausios abiejų sąjungininkų karinės pratybos prie rytinių Pietų Korėjos krantų turėtų vykti pirmadienį ir antradienį, cituodama vieną Seulo pareigūną, kurio pavardė neskelbiama, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

Karinė įtampa Korėjos pusiasalyje jau kelis pastaruosius mėnesius labai padidėjusi: Šiaurės Korėja paskelbė virtinę apokaliptinių grasinimų dėl JAV ir Pietų Korėjos bendrų karinių pratybų, kurias Pchenjanas laiko itin provokuojamomis.

Ši trintis šiek tiek sumažėjo pastarąją savaitę, kai kasmetinės sausumos pajėgų pratybos balandžio pabaigoje buvo baigtos, o vienas JAV gynybos pareigūnas pranešė, kad Šiaurės Korėja atitraukė dvi vidutinio nuotolio balistines raketas iš jų starto aikštelių.

Šiaurės Korėjos pajėgoms netoli ginčijamos sienos Geltonojoje jūroje buvo įsakyta smogti atgal, jeigu „bent vienas sviedinys“ nukristų teritorijoje, kurią Pchenjanas laiko savo teritoriniais vandenimis, sakoma antradienį Šiaurės Korėjos armijos vadovybės paskelbtame pranešime.

Bet kokie atsakomieji smūgiai išprovokuotų dar didesnę karinę reakciją, dėl kurios netoli sienos esančios Pietų Korėjos salos virstų „liepsnos jūra“, – pridūrė kariškiai.

Prie sienos jūroje ties vakarine pakrante kruvini karinių jūrų laivynų susirėmimai vyko 1999, 2002 ir 2009 metais. Šiaurės Korėjos artilerija 2010 metų lapkritį apšaudė vieną ten esančių salų – Jonpjongą. Tas incidentas, per kurį žuvo keturi Pietų Korėjos piliečiai, iš jų – du civiliai, buvo sukėlęs nerimą, kad Korėjos pusiasalyje gali įsiplieksti didelio masto konfliktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų