„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas |
Nedaug žmonių gauna asmeninius kvietimus susitikti su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Kenji Fujimoto buvo asmeninis Kim Jong Uno tėvo suši meistras, bet pabėgo į savo tėvynę Japoniją 2001 metais, nujausdamas pavojų savo gyvybei.
Daugiau nei po dešimties metų jis grįžo į Šiaurės Korėją. Šį susitikimą su jaunuoju Kim Jong Unu apibūdino kaip šiltą: „Aš šokau jo apkabinti šaukdamas „Drauge Generole“ ir akimirksniu pratrūkau verkti. Jis apkabino mane pirmą kartą po vienuolikos metų. Pasakiau: „Išdavikas Fujimoto grįžo“ ir atsiprašiau dėl visko, ką padariau ir dėl visko, ką apie jį atskleidžiau. Jis pasakė: „Gerai, daugiau nebesijaudink.“
Kenji Fujimoto po to, kai paliko Šiaurės Korėją, parašė ne vieną knygą apie Kim Jong Uno šeimą.
Buvęs vyriausiasis virėjas prisimena, kaip iki pabėgimo dažnai žaisdavo su jaunuoju Kim Jong Unu. Jaunasis šalies lyderis padėkojo jam ir prisiminė, kaip jie kartu jodinėdavo, plaukiodavo kateriu, žaisdavo tenisą, krepšinį, važinėdavo riedučiais. „Buvau nustebintas kokia tai švelni asmenybė“, − apibūdinino Kim Jong Uną suši meistras.
Pasakiau: „Išdavikas Fujimoto grįžo“ ir atsiprašiau dėl visko, ką padariau ir dėl visko, ką apie jį atskleidžiau.
Nėra visiškai aišku, kodėl jaunasis Kim Jong Unas nusprendė Kenji Fujimoto pasikviesti atgal į Šiaurės Korėją. Galima tik nuspėti, kad Kenji Fujimoto nelinkęs pasakoti ko nors blogo apie Kim Jong Uną ar jo šalį.
„Trečią svečiavimosi Šiaurės Korėjoje dieną ėjau apsipirkti. Parduotuvėse gausu prekių, jaučiasi didžiulis skirtumas lyginant su tuo, kas buvo prieš dešimt metų. Spėju, kad viskas drastiškai pasikeitė nuo tada, kai prasidėjo Kim Jong Uno era“,− apie Pchenjaną, Šiaurės Korėjos sostinę, kalbėjo sušių meistras.
Pchenjanas per pastarąjį dešimtmetį pagražėjo, tačiau tai yra miestas elitui ir išrinktiesiems. Kaimo vietovėse, kurias pamatyti gali tikrai ne kiekvienas šalies lankytojas, situacija yra visiškai kitokia. Pagalbos grupės teigia, kad maisto kiekis yra menkas, o prastos mitybos lygis − aukštas.
Turbūt nieko nenustebins, kad Kenji Fujimoto atvirai liaupsindamas gyvenimą Šiaurės Korėjoje, susitapatina su režimo atstovais. Jo žmona ir vaikai vis dar gyvena sostinėje Pchenjane. Kenji Fujimoto tvirtina, kad jie nori ten ir pasilikti. Dienas jis leisdžia su savo šeima, o miegoti grįžta į Valstybės departamente esantį kambarį. Jis teigia, kad to reikėjo jo saugumui, nes šalyje yra daug žmonių, kurie vis dar neatleido jam dėl to, ką jis parašė savo knygose.
Kenji Fujimoto taip pat susitiko su Kim Jong Uno žmona, apie kurią pasaulis prieš kelias savaites visai nežinojo: „Ji tokia žavinga. Negaliu apibūdinti jos balso, jis toks minkštas... Ji man pasake: „Sveikas atvykęs į respubliką. Mūsų draugas Vyriausiasis Vadas tavęs labai pasiilgo. Jis nuolat apie tave kalba. Ačiū, kad atvykai.“
Kim Jong Unas suorganizavo vakarėlį sušių meistro garbei atsižvelgdamas į Kenji Fujimoto norus. Suši meistras teigė, kad jie daug kalbėjosi tik apie senus laikus ir beveik nieko apie dabartinę situaciją Šiaurės Korėjoje.
Sušių meistras prisipažino, kad negali prisiminti, kaip pasibaigė vakarėlis, dėl išgertų kelių kokteilių: „Kai atgavau sąmonę, buvau lovoje. Paklausiau ar elgiausi nepagarbiai, kai niekas nepasakė, kad kažką padariau, pajaučiau palengvėjimą.“
Kenji Fujimoto teigė, kad Kim Jong Unas jam leido laisvai lankytis Šiaurės Korėjoje kada tik jis panorėsiąs. Kim Jong Unas norėjo būti tikras, kad dėl Kenji Fujimoto vizito tarptautinė diktatoriaus reputacija nebus prarasta. „Pasakiau, kad jei saugiai grįšiu į Japoniją, Vyriausiojo Vado reputacija milžiniškai išaugs“,− teigė sušių meistras.
Jis tikisi papasakoti daug gražių istorijų visiems, kurie norės klausytis apie jaunojo Šiaurės Korėjos lyderio gerąsias savybes.