Nors faktiniai duomenys apie Kim Jong Uno gimimo dieną ištrinti iš visų Šiaurės Korėjos archyvų, manoma, kad jis yra gimęs sausio 8 dieną.
„Didžiausias klausimas: kurių metų sausio 8 dieną“, – sako politologas Cheongas Seongas Ghangas. Pasak jo, svarstytinos yra trys datos: 1984, 1983 ir 1982 metai.
Nacionaline švente netapo
Pernai per Kim Jong Uno gimtadienį Šiaurės Korėjos vaikams buvo dalijami saldainiai. Tradiciją per savo gimimo dienas vaikus vaišinti saldumynais puoselėjo ir ankstesni Šiaurės Korėjos lyderiai, todėl buvo galima manyti, kad Kim Jong Unas seks jų pėdomis.
Taip pat buvo tikimasi, kad Kim Jong Uno, kaip jo tėvo ir senelio, gimtadieniai taps nacionalinėmis šventėmis. Dar ir dabar Kim Il Sungo gimtadienis – balandžio 15-oji – švenčiama kaip Saulės diena, o vasario 16-oji – Kim Jong Ilo gimtadienis – kaip Šviečiančios žvaigždės diena.
Per šias šventes iki šiol gyventojams valdžia dalija saldainius, per jas vyksta kariniai paradai.
Nenori pasirodyti nepatyręs
Tačiau Kim Jong Uno gimtadieniai kasmet minimi vis kukliau, o šiemet vadovo šventė, regis, apskritai nevyksta.
Kim Jong Uno gimtadienis nebuvo pažymėtas nė viename Šiaurės Korėjoje išleistame 2015 m. kalendoriuje.
„Yra daug spėlionių, kodėl taip atsitiko. Galbūt Kim Jong Unas bando susikurti rimto vyruko įvaizdį ir savo jaunystę laiko trūkumu. Gal jam atrodo, kad 29-31 metų vadovas gali atrodyti per jaunas. Ir gimtadieniai gal dėl to nešvenčiami, kad žmonėms nekiltų klausimas, kiek jam metų“, – svarstė Pietų Korėjos tarptautinių santykių ekspertas Lee Jung Hoonas.