Šiaurės Korėjos lyderis žada daugiau susitikimų su Pietų Korėjos prezidentu

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas retame laiške Seului pažadėjo kitais metais „dažnai“ susitikinėti su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu ir drauge spręsti pusiasalio taikos bei denuklearizacijos klausimus, sekmadienį pranešė Pietų Korėjos prezidentūra.
Moon Jae-inas ir Kim Jong Unas
Moon Jae-inas ir Kim Jong Unas / „Scanpix“/AP nuotr.

Įsibėgėjus susitaikymo pastangoms, Šiaurės Korėjos lyderis šiemet tris kartus buvo susitikęs su Moon Jae-inu – du kartus pasienio paliaubų kaimelyje Panmundžome ir kartą Pchenjane.

Per Moon Jae-ino vizitą Pchenjane rugsėjo mėnesį Kim Jong Unas pažadėjo artimiausiu metu surengti atsakomąjį vizitą į Pietų Korėjos sostinę, todėl buvo spėliojama, kad jis Seule gali apsilankyti dar iki šių metų pabaigos.

Tačiau labai laukiamo vizito kol kas nebuvo ir dėl to jaunasis Šiaurės Korėjos lyderis „labai apgailestauja“, rašoma jo laiške, atsiųstame metų pabaigos proga, sakė Moon Jae-ino atstovas.

Šiaurės Korėjos lyderis „išreiškė tvirtą pasiryžimą apsilankyti Seule, stebėdamas būsimą situaciją“, žurnalistams sakė Kim Eui-kyeomas.

Kim Jong Unas taip pat „pareiškė, jog 2019 metais ketina dažnai susitikinėti su Moon“ ir drauge eiti į priekį siekiant pusiasalio taikos ir denuklearizacijos, sakė atstovas.

Pareigūnas nenurodė, kaip laiškas buvo pristatytas.

Abi kaimynės techniškai tebekariauja, nes 1950–1953 metų Korėjos karas baigėsi tik paliaubomis, o ne taikos sutartimi.

VIDEO: Netikėtas priedas prie dovanos: Kim Jong Uno Pietų Korėjos prezidentui padovanota kalė atsivedė šuniukų

Taikingas buvęs žmogaus teisių srities teisininkas Moon Jae-inas propagavo dialogą, stumdamas neturtingą, bet branduolinį ginklą turinčią Šiaurės Korėją denuklearizacijos link.

2018-aisiais abiejų Korėjų santykiai reikšmingai pagerėjo, Kim Jong Unui pademonstravus virtinę taikinamųjų gestų, įskaitant birželio mėnesį Singapūre įvykusį istorinį susitikimą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Tačiau pastangos įtikinti Šiaurės Korėją atsisakyti savo branduolinių ginklų įstrigo Vašingtonui ir Pchenjanui ėmus kaltinti vienas kitą vilkinimu ir nesąžiningumu.

Kritikai sako, kad Šiaurės Korėja neprisiėmė jokių konkrečių įsipareigojimų ir tikriausiai neatsisakys savo branduolinių ginklų. Tuo tarpu Vašingtono politika tęsti spaudimą izoliacija ir sankcijomis pykdo Pchenjaną.

D.Trumpas praėjusią savaitę sakė laukiantis antro susitikimo su Kim Jong Unu. JAV nurodo, kad toks susitikimas galėtų įvykti kitų metų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų