Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministrė Choe Son Hui (Čvė Son Hui) atvyko netrukus po to, kai Pentagonas pranešė, kad Šiaurės Korėja išsiuntė apie 10 tūkst. karių mokytis į Rusiją ir kad jie per kelias ateinančias savaites tikriausiai imsis padėti Rusijos pajėgoms.
Pentagono atstovas spaudai generolas majoras Patas Ryderis (Patas Raideris) antradienį nurodė, jog yra požymių, kad palyginti nedaug Šiaurės Korėjos karių jau yra Kursko srityje, kur Rusija stengiasi atremti Ukrainos puolimą. Atstovas pridūrė, kad dar neaišku, kaip Maskva ir Pchenjanas panaudos šiuos karius.
Vakarų šalių lyderiai Šiaurės Korėjos karių dislokavimą vadino rimta eskalacija, taip pat galinčia pakenkti santykiams Indijos ir Ramiojo vandenynų regione.
Nei Maskva, nei Pchenjanas nenurodė Choe Son Hui derybų Maskvoje darbotvarkės, tačiau Pietų Korėjos parlamente vykusiame uždarame posėdyje Pietų Korėjos žvalgybos agentūra teigė, kad Choe Son Hui gali dalyvauti aukšto lygio diskusijose dėl papildomų karių siuntimo į Rusiją ir derybose dėl to, ką Šiaurės Korėja gaus mainais.
Pietų Korėjos ir Vakarų šalių pareigūnai išreiškė susirūpinimą, kad Rusija gali pasiūlyti technologijų, kurios galėtų padidinti Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų ir raketų programos keliamą grėsmę.
Maskva ir Pchenjanas miglotai atsakė į Pietų Korėjos ir Vakarų šalių pareiškimus apie Šiaurės Korėjos karių dislokavimą Rusijoje, pabrėždami, kad jų karinis bendradarbiavimas atitinka tarptautinę teisę, bet tiesiogiai nepripažindami Šiaurės Korėjos pajėgų buvimo Rusijoje.
JAV ir jų sąjungininkės taip pat kaltina Šiaurės Korėją tiekiant Rusijai milijonus raketų ir artilerijos sviedinių, kuriuos ji galėtų panaudoti savo kare prieš Ukrainą.
Rusija kartu su Kinija blokuoja JAV vadovaujamas pastangas Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje sugriežtinti tarptautines sankcijas Šiaurės Korėjai dėl jos neseniai atliktų raketų bandymų, kurie suintensyvėjo 2022 metais prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą.
Kovą Rusija nusprendė vetuoti Jungtinių Tautų ekspertų grupės, stebinčios tarptautinių sankcijų Šiaurės Korėjai taikymą, darbo atnaujinimą ir taip iš esmės nutraukė oficialią sankcijų, Pchenjanui įvestų dėl uždraustų branduolinių ir ginklų programų, priežiūrą.
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas) antradienį per pokalbį telefonu su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu sakė, kad „stiprėjantis karinis bendradarbiavimas tarp Rusijos ir Šiaurės Korėjos kelia didelę grėsmę“ Seulo saugumui, jei Šiaurės Korėja gaus galimybę naudotis Rusijos technologijomis, o jos kariai įgis kovinės patirties.
Yoon Suk-Yeolas praėjusią savaitę užsiminė, kad Pietų Korėja svarsto galimybę tiekti ginklus Ukrainai ir teigė, kad Seulo pareigūnai sutarė palaipsniui imtis atsakomųjų priemonių, susiedami savo atsako lygį su Rusijos ir Šiaurės Korėjos karinio bendradarbiavimo pažanga.
Pietų Korėja, kurios ginklų eksportas pastaruoju metu išaugo, prisidėjo prie JAV vadovaujamų ekonominių sankcijų Maskvai ir teikia Kyjivui humanitarinę bei kitokią neletalinę paramą.
Seulas laikosi ilgalaikės politikos, draudžiančios parduoti ginklus į aktyvaus konflikto zonas, ir jos kol kas neatsisakė nepaisydamas Vašingtono bei Kyjivo raginimų persvarstyti šią nuostatą.