Šiaurės Prancūzijoje policija iškeldina migrantus iš didžiulės stovyklos

Prancūzijos policija antradienį pradėjo iškeldinti apie 1 000 migrantų iš netoli šiaurinio Diunkerko uostamiesčio esančios sporto salės, teismui nutarus, kad šis pastatas kelia pavojų žmonių sveikatai ir saugumui.
Šiaurės Prancūzijoje policija iškeldina migrantus iš didžiulės stovyklos
Šiaurės Prancūzijoje policija iškeldina migrantus iš didžiulės stovyklos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Grand Sinto meras pernai gruodį atvėrė vienos sporto salės duris migrantų šeimoms, ieškojusioms prieglobsčio nuo šalčio.

Nuo to laiko tas sausakimšas pastatas ir jo apylinkės virto laikinąja stovykla. Aplinkui įrengtose palapinėse nakvojo apie 800 Didžiąją Britaniją norinčių pasiekti žmonių, o pačioje salėje – dar 170 migrantų, daugiausia Irako kurdų.

Antradienio iškeldinimo operacija prasidėjo prieš 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku.

Vieni keliaujantys jaunuoliai pirmi įlipo į autobusus, kurie nugabens juos į regione esančius centrus, kur jie galės pasiprašyti prieglobsčio. Šeimas planuojama perkelti vėliau.

Į Šiaurės Prancūziją jau ilgą laiką plūsta žmonės, siekiantys neteisėtai pateikti į Britaniją dešimtimis tūkstančių sunkvežimių ir automobilių, kasdien keliaujančių tarp abiejų šalių.

Grand Sinto apylinkės jau daugelį metų pritraukia daug Irako kurdų. Pastaraisiais metais jų stovyklos buvo likviduojamos jau kelis kartus.

Tame regione esančio Lilio teismas rugsėjo 4 dieną nurodė uždaryti sporto salę, atsižvelgęs į vietos valdžios ir gyventojų skundus dėl smurto, šiukšlinimo ir kartu su migrantais atvykstančių žmonių kontrabandininkų.

Prancūzų valdžia stengiasi neleisti migrantams įrenginėti stovyklas. Tokios politikos laikomasi nuo 2016 metų, kai buvo sugriauta „Džiunglėmis“ praminta liūdnai pagarsėjusi nelegali stovykla, išdygusi netoli Kalė uostamiesčio, kur per migrantų antplūdžio piką atvyko 10 tūkst. žmonių.

Tačiau nevyriausybinės organizacijos kritikuoja policijos taktiką.

Gruodį šalies žmogaus teisių komisaras pasmerkė „ekstremalų skurdą“, nuo kurio kenčia žmonės, stovyklaujantys ar miegantys po rajono tiltais.

Ombudsmenas Jacques'as Toubonas apkaltino valdžią „mėginant paversti [migrantus] nepastebimais“ nuolat likviduojant jų stovyklas ir nesiūlant jokių realių alternatyvų.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas žadėjo paspartinti prašymų suteikti prieglobstį nagrinėjimą tikrais pabėgėliais pripažintiems žmonėms, bet tuo pat metu ir pagreitinti vadinamųjų ekonominių migrantų deportavimo procedūrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų