Po žemės drebėjimo, kurio epicentro gylis siekė 40 km ir kuris buvo juntamas ir Tokijuje, pranešimų apie padarytą žalą ar sužeistuosius iš karto negauta.
Japonijoje, vienoje seismiškai aktyviausių šalių, galioja griežti statybų reikalavimai siekiant užtikrinti, kad pastatai atlaikytų stiprius žemės drebėjimus,
Archipelage, kuriame gyvena apie 125 mln. žmonių, kasmet įvyksta apie 1,5 tūkst. žemės drebėjimų, tačiau didžioji dauguma jų nepadaro žalos.
Jungtinių Valstijų geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad ketvirtadienį įvykusio žemės drebėjimo stiprumas buvo 6,1 balo, o gylis – 40,1 km.
Jis įvyko praėjus dienai po to, kai Taivane per galingą žemės drebėjimą žuvo mažiausiai devyni žmonės ir daugiau kaip 1 000 buvo sužeisti.
Trečiadienį įvykęs 7,4 balo žemės drebėjimas Taivane apgadino dešimtis pastatų ir sukėlė cunamio pavojų Taivane, Japonijoje ir Filipinuose.
Japoniją vis dar persekioja prisiminimai apie 2011 metų kovą prie šiaurės rytinių krantų įvykusį galingą 9 balų stiprumo povandeninį žemės drebėjimą, sukėlusį cunamį, per kurį žuvo arba dingo be žinios apie 18 500 žmonių.
2011 metais dėl cunamio Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje taip pat išsilydė trys reaktoriai, o tai sukėlė didžiausią pokario katastrofą šalyje ir rimčiausią branduolinę avariją nuo Černobylio laikų.
Apskaičiuota, kad 2011 metais šiaurės rytinėje Japonijos dalyje kilęs žemės drebėjimas ir cunamis padarė 16,9 trilijono jenų (103 mlrd. eurų) žalą, neskaitant sudėtingo Fukušimos elektrinės eksploatavimo nutraukimo, kuris, kaip manoma, užtruks dešimtmečius.