Sicilijoje popiežius pasmerkė „šventvagišką“ mafiją

Popiežius Pranciškus šeštadienį per vizitą Sicilijoje pasmerkė „šventvagišką“ mafijos egzistavimą, minėdamas 25-ąsias mafijos nužudyto kunigo mirties metines.
Popiežius Pranciškus Sicilijoje
Popiežius Pranciškus Sicilijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

81-erių pontifiko vizitas Sicilijoje bus trumpas – čia jis liks iki šeštadienio vakaro. Popiežius Sicilijoje apsilankė vykdydamas platesnę kampaniją prieš organizuotą nusikalstamumą.

„Negali tikėti Dievą ir priklausyti mafijai. Tie, kas priklauso mafijai, nėra krikščionys, nes jų gyvenimas yra šventvagiškas“, – per mišias po atviru dangumi maždaug 100 tūkst. Palermo mieste susirinkusių tikinčiųjų sakė popiežius.

„Pasikeiskite! Nustokite galvoti apie save ir savo pinigus, atsiverskite!“ – ragino Pranciškus.

Jo žodžiai buvo panašūs į velionio pontifiko Jono Pauliaus II, kuris lankydamasis Sicilijoje 1993-ųjų gegužę taip pat ragino nusikalstamų grupuočių narius pasikeisti ir ragino siciliečius sukilti prieš mafiją.

Nusikaltėliai tuomet reagavo išpuoliais prieš dvi katalikų bažnyčias.

Šeštadienio pamokslas buvo skirtas kunigo Giuseppe Puglisi garbei. Jis dvejus metus tarnavo nusikaltimais garsėjančio Palermo rajono Brankačijo parapijoje, kur siekė vietos jaunuolius apsaugoti nuo narkotikų ir nusikalstamo pasaulio.

Tačiau 1993-ųjų rugsėjo 15-ąją – per savo 56-ąjį gimtadienį – G.Puglisi buvo nužudytas.

2012 metais popiežius Benediktas XVI oficialiai pripažino G.Puglisi tikėjimo kankiniu, „nužudytu dėl neapykantos tikėjimui“.

Jau kitais metais G.Puglisi buvo beatifikuotas – Katalikų Bažnyčioje tai yra pirmasis žingsnis paskelbimo šventuoju link.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis