Reaguodama į tai „Inter RAO“ bemat pareiškė, jog jai šie „Siemens“ įrengimai nėra būtini.
Be to, Vokietijos konglomeratas inicijavo elektrinių įrangos gamybos licencinių sutarčių su Rusijos įmonėmis nutraukimą.
„Siemens“ pranešime taip pat teigiama, jog pradėti tikrinti visų jo padalinių ryšiai su bet kur pasaulyje veikiančiomis įmonėmis, per kurias į Rusiją gali būti tiekiama tokia įranga.
Praėjusią savaitę „Siemens“ Maskvos arbitraže pateikė ieškinį Rusijos valstybės koncerno „Rostech“ įmonei „Technopromeksport“, kaltindamas ją neteisėtu „Siemens“ gamybos dujų turbinų nukreipimu į Kryme statomą šiluminę elektrinę. „Siemens“ reikalauja turbinas grąžinti projektui, kuriam jos ir buvo skirtos.
„Technopromeksport“ šio mėnesio pradžioje paskelbus, jog antrinėje rinkoje įsigijo keturis dujų turbinų komplektus, „Siemens“ netrukus pareiškė, kad dvi iš keturių Rusijai parduotų dujų turbinų be jo žinios buvo nukreiptos į Krymą, kuriam nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo šį Ukrainai priklausantį pusiasalį, yra taikomos Vakarų sankcijos.
„Patikimais šaltiniais“ besiremiantis „Siemens“ skelbė, kad dvi iš keturių dujų turbinų, kurias jis pristatė Krasnodaro krašto Tamanėje įgyvendinamam elektrinės statybos projektui, „prieš mūsų valią buvo perkeltos į Krymą“, ir „tai yra akivaizdus „Siemens“ turbinų pristatymo sąlygų pažeidimas“.
Kremlius, reaguodamas į šį „Siemens“ pareiškimą, per atstovą spaudai Dmitrijų Peskovą pareiškė, esą Kryme statomojoje elektrinėje montuojamos Rusijoje pagamintos dujų turbinos, o pramonės ministras Denisas Manturovas patikslino, jog Krymo elektrinėse bus montuojamos „rusiškos turbinos, kurių gamyboje panaudoti užsienietiški elementai“.
Europos Komisijos oficialus atstovas pranešė, kad dėl šios istorijos nusiųsti paklausimai atitinkamoms Vokietijos žinyboms, o Berlynas paprašė „Siemens“ išsamiai atsakymus į pateiktus klausimus šia tema ir pabrėžė, jog tolesnius įvykius atidžiai stebės.