„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sieros rūgštimi apiplikyta moteris dovanojo savo užpuolikui regėjimą

Rūgštimi apiplikyta ir regėjimo netekusi iranietė Ameneh Bahrami, paskutinę akimirką pasigailėjo savo užpuoliko Majido Movahedi. Atleidusi jam, moteris dovanojo vyrui regėjimą.
Ameneh Bahrami laiko nuotrauką, kurioje ji užfiksuota prieš užpuolimą, kai jos veidas ir akys buvo apipiltos rūgštimi.
Ameneh Bahrami laiko nuotrauką, kurioje ji užfiksuota prieš užpuolimą, kai jos veidas ir akys buvo apipiltos rūgštimi. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš trejus metus M.Movahedi išgirdo negailestingą teismo sprendimą: atimti regėjimą į akis įlašinant sieros rūgšties. Ši bausmė vyrui skirta už tai, kad 2004 metais jis sieros rūgštimi apipylė už jo tekėti atsisakiusią A.Bahrami. Po incidento moteris apako, jos veidas buvo siaubingai sužalotas.

Stipriai nukentėjusi, iranietė ėmė siekti, kad teismas patenkintų jos prašymą atkeršyti savo skriaudikui pritaikius šariato teisėje įtvirtintą, tačiau praktikoje retai naudojamą principą „akis už akį, dantis už dantį“. T.y. kad su M.Movahedi būtų pasielgta taip pat, kaip jis pasielgė su ja. Teismas patenkino nukentėjusiosios prašymą, tačiau bausmės įvykdymas vis buvo atidėliojamas.

Tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Amnesty International“ pasisakė prieš šios bausmės įgyvendinimą ir siekė, kad ji būtų atšaukta. Organizacijos atstovų įsitikinimu, ši bausmė yra „žiauri ir nežmogiška, prilygstanti kankinimui“, rašo BBC.

Motinos pagyrimas

Žinią apie A.Bahrami sprendimą paskelbė Irano valstybinės televizijos internetinis tinklalapis. Jame skelbiama: „Ameneh Bahrami, nukentėjusios nuo apiplikymo rūgštimi, prašymu, M.Movahedi paskutinę minutę buvo atleista.“

Atleidau jam, nes tai buvo mano teisė. Padariau tai dėl savo šalies, nes visos kitos valstybės stebėjo mus, norėdamos pamatyti, kas įvyks.Televizija „Isna“ cituoja Teherano prokurorą Abbasą Jafafri Dolatabadi sakant: „Šiandien ligoninėje, dalyvaujant akių specialistui ir teismo atstovui, M.Movahedi turėjo būti apakintas. Tačiau A.Bahrami jam atleido.“

Savo ruožtu per išpuolį nukentėjusi iranietė cituojama sakant: „Septynerius metus siekiau žmonėms įrodyti, kad asmuo, apipilantis kitą žmogų rūgštimi, turėtų būti nubaustas analogiška bausme. Tačiau šiandien jam atleidau, nes tai buvo mano teisė. Padariau tai dėl savo šalies, nes visos kitos valstybės stebėjo mus, norėdamos pamatyti, kas įvyks.“

A.J.Dolatabadi televizijai „Isna“ sakė, kad A.Bahrami pareikalavo „kraujo pinigų“, arba kompensacijos už patirtus sužalojimus. Jis taip pat gyrė „drąsų moters ryžtą“ atleisti ir pridūrė: „Teismas išties ketino įgyvendinti savo sprendimą.“

Internetiniame tinklalapyje cituojama ir A.Bahrami motina: „Didžiuojuosi savo dukterimi... Ameneh atrado jėgų atleisti Majidui. Šis atleidimas nuramins ją ir mūsų šeimą.“

VIDEO: an eye for an eye - Interview Ameneh Bahrami

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs