Aštuoni negyvi žmonės buvo rasti Sukamerijos kaime netoli Sinabungo Sumatros saloje; keturi žuvusieji buvo vidurinės mokyklos moksleiviai, dalyvavę ekskursijoje vulkano apylinkėse, sakė Nacionalinės nelaimių valdymo agentūros atstovas Sutopo Purwo Nugroho.
Nuo rugsėjo, kai šis ugnikalnis atgijo, iš savo namų pasitraukė 20 tūkst. 331 žmogus.
Dar trys lavonai buvo išnešti iš šio kaimo vėliau popiet ir nugabenti į ligoninę atpažinimui, pridūrė jis.
Į nelaimės vietą atvykęs AFP reporteris matė apokaliptinus vaizdus: karštais pelenais apibertus lavonus, gulinčius šalia nuvirtusio motociklo, kaukėtus gelbėtojus, besibraunančius pro nuodingus dūmus prie aukų.
Pareigūnai spėja, kad šeštadieninio išsiveržimo aukų gali būti daugiau, bet kalnui tebesispjaudant karštais pelenais, paieškos ir gelbėjimo darbai nutraukti.
Nuo rugsėjo, kai šis ugnikalnis atgijo, iš savo namų pasitraukė 20 tūkst. 331 žmogus, nurodė Sutopo Purwo Nugroho. Sinabungo kalnas yra vienas iš kelių dešimčių aktyvių Indonezijos ugnikalnių, išsidėsčiusių palei didelę tektoninių plokščių sandūrą vadinamajame Ugnies žiede. Pasak vulkanologų, jis buvo ramus apie 400 metų, kol suaktyvėjo 2010-aisiais, paskui aprimo ir vėl išsiveržė pernai rugsėjį. Šiemet nuo sausio vidurio vėl buvo aprimęs, o šeštadienio rytą išsiveržė.