Jis, dabar prisistatantis tikruoju vardu Ahmedas al Sharaa, paragino atšaukti Sirijai taikomas sankcijas.
„Dabar, po viso to, kas įvyko, sankcijos turi būti atšauktos, nes jos buvo nukreiptos prieš senąjį režimą. Su auka ir engėju neturėtų būti elgiamasi vienodai“, – pabrėžė jis.
A.al Sharaa vadovavo žaibiškam puolimui, per kurį prieš mažiau nei dvi savaites buvo nuverstas ilgamečio prezidento Basharo al Assado režimas.
Jis yra „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS), dominuojančios sukilėlių aljanso grupės, lyderis, anksčiau žinomas Abu Mohammed al-Jolani slapyvardžiu.
Anot A.al Sharaa, ši grupuotė turėtų būti išbraukta iš teroristinių organizacijų sąrašo. Ją, be kita ko, į tokį sąrašą įtraukė Jungtinės Tautos, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė, nes jos šaknys siekia „Al Qaeda“ grupuotę, nuo kurios ši atsiskyrė 2016 m.
Faktinis Sirijos lyderis pabrėžė, kad HTS nėra teroristinė grupuotė. Jis aiškino, kad staigaus sukilimo metu jie nesitaikė į civilius gyventojus ar civilines teritorijas. Tiesą sakant, jie laikė save B.al Assado režimo nusikaltimų aukomis.
Nors daugelis analitikų baiminasi, kad Sirija taps antruoju Afganistanu, A.Mohammedas al Jolani paneigė, jog nori paversti Siriją kitos Artimųjų Rytų valstybės, kurią valdo Talibano režimas, versija.
Anot jo, abi šalys yra labai skirtingos, su skirtingomis tradicijomis. Afganistanas buvo gentinė visuomenė. Sirijoje, sakė jis, vyrauja kitoks mąstymas.
Sirijos sukilėlių vadas pripažino tikintis moterų švietimu.
„Idlibe jau daugiau kaip aštuonerius metus turime universitetus“, – sakė A.al Sharaa, turėdamas omenyje Sirijos šiaurės vakarų provinciją, kurią nuo 2011 m. valdo sukilėliai.
„Manau, kad moterų universitetuose yra daugiau nei 60 proc.“, – pridūrė jis.
Paklaustas, ar bus leista vartoti alkoholį, faktinis Sirijos lyderis atsakė: „Yra daug dalykų, apie kuriuos tiesiog neturiu teisės kalbėti, nes tai teisiniai klausimai.“
Jis pridūrė, kad bus sudarytas „Sirijos teisės ekspertų komitetas, kuris parašys konstituciją. Jie nuspręs. Ir bet kuris valdovas ar prezidentas turės laikytis įstatymų“.
Viso interviu metu Sharaa buvo atsipalaidavęs, vilkėjo civiliais drabužiais ir stengėsi nuraminti visus tuos, kurie mano, kad jo grupuotė nenutraukė savo ekstremistinės praeities, pažymėjo BBC.
Tačiau daugelis sirų juo netiki.
„Naujųjų Sirijos valdovų veiksmai per ateinančius kelis mėnesius parodys, kokia šalimi jie nori būti Sirija – ir kaip jie nori ją valdyti“, – rašoma būsimo interviu anonse.