Daugiau apie karą Izraelyje
- Kaip gali atrodyti Izraelio antžeminė invazija į Gazą: analitikai ieško palyginimų su puolimu 2014 m.
- „Hamas“ smogikams į pagalbą stoti pasirengusi „Hezbollah“: kas yra ši grupuotė
- Izraelietė šaukiasi pagalbos: „Artimieji pagrobti, dalis nužudyti ir tai ne tik Izraelio piliečiai“
Pašnekovas taip pat yra Didžiosios Britanijos karališkojo tarptautinių reikalų instituto „Chatham House“ Rusijos ir Eurazijos programos konsultantas.
Interviu jis pateikia savo nuomonę apie naujo didelio karo Artimuosiuose Rytuose galimybę.
Pasak eksperto, jei toks karas prasidės, jo pasekmės paveiks visą pasaulį.
– Visas pasaulis sustingo laukime. Ar įvyks didelis karas Artimuosiuose Rytuose, ar jo pavyks išvengti – kaip dabar atsakytumėte į šį klausimą? Kaip vertinate Kataro poziciją – juk ši šalis nėra tik paprasta stebėtoja?
– Katarui dabartinė padėtis yra vienas didžiausių košmarų. Dar prieš keletą savaičių atrodė, kad regionas juda santykinės ramybės link, kur tokioms mažoms šalims kaip Kataras patogiau atlikti „minkštosios galios“ vaidmenį ir lygiaverčiai su didžiaisiais veikėjais įsitraukti į aktyvią diplomatiją.
Ir štai staiga, visai netikėtai, atsiranda ši grėsmė. Kataras, nepaisant jo ryšių su „Hamas“ politiniu sparnu, akivaizdžiai nustebęs. Katarui nemaloni staigmena, kai žmonės, su kuriais jis tariamai bendradarbiauja, padaro kažką panašaus. Ir Kataro politinis elitas, ir paprasti piliečiai nori, kad šis konfliktas kuo greičiau baigtųsi. Ir kad jis baigtųsi su kuo mažesniu kraujo praliejimu, neperžengiant didelio karo Artimuosiuose Rytuose slenksčio.